Svezte se Kořenovskou Zubačkou

Blížící se podzim je díky přívětivějším teplotám ideálním obdobím pro výlety za technickými památkami.  Pokud plánujete o víkendu vyrazit do Jizerských hor, i zde na vás jedna technická vymoženost s trochou adrenalinu čeká. Proslulá Kořenovská Zubačka umístěná do malebné horské krajiny je oblíbeným cílem nejenom nadšenců železnice, ale také rodin s dětmi.

 

Když už budete v Tanvaldu, stojí za pozornost také Muzeum energie v nedalekých Velkých Hamrech nebo Muzeum výroby hraček v Albrechticích v Jizerských horách. Oba tipy potěší zejména děti, které se nenásilnou formou dozví jak se co vyrábí. „Oba tipy jsou spíše interaktivní záležitosti než muzea v pravém slova smyslu,“ říká Petr Bažant ze Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory. „Malí i velcí si mohou zkusit vyrobit vlastní hračku a na vlastní oči poznat celý výrobní proces. Zkušení průvodci ukazují návštěvníkům funkční továrnu od sklepů, kde jsou k vidění sušičky dřeva až po expedici hotových produktů.“

 

TIP: TÝDEN ČESKÉ HRAČKY
14. – 19. 10. 2013

V určitém časovém limitu se sáčkem různě namíchaných dílků, lepidlem a barevnými fixy můžete popustit uzdu své fantazii a zasoutěžit si s ostatními účastníky. Různé kategorie nabízí uplatnění malým dětem, dívkám a chlapcům, rodičům a prarodičům. „Týden české hračky” rozvíjí nejen vaši fantazii, kreativitu, zručnost a vtipnost, ale přinese i mnoho zábavy a legrace.

TEXT: REDAKCE
FOTO: DETOA, ARCHIV LIBERECKÉHO KRAJE

Svezte se Kořenovskou Zubačkou