U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

SVĚTLO v zahradě

Kategorie: Dům v zahradě | Autor:

Zahradní solární osvětlení promění temnou zahradu v kouzelná zátiší a zajistí bezpečnost v křovinatých zákoutích, na schodech a chodnících, i jako odrazení nevítaných návštěvníků. Krátce řečeno: světlo přináší do zahrad příjemnou náladu a to v létě, stejně jako v zimě.

Nepotřebují výkopy ani kabely. Jejich usazení nebo přemístění na vhodnější místo proběhne během okamžiku. Atraktivní design, originální tvary, různé kapacity baterií a solárních panelů nabízejí rozmanité možnosti a funkce použití ve všech částech zahrady.

Je to tak snadné

Slunce dodává energii v podobě slunečních paprsků. Kvalitní solární články ji přeměňují na elektrickou energii, kterou výkonné baterie akumulují a podle potřeby dodávají svítidlům. Světelný senzor svítidla za soumraku automaticky zapne. Náladová svítidla zvýrazní skalku, keř, květinový záhon, nebo vytvoří z jezírka pohádkovou vodní říši. Modely s pohybovým senzorem se rozsvítí, když zaznamenají ve svém okolí pohyb a osvítí například vstup do objektů. Lze je namontovat na zeď nebo na stojan.

Slunce svítí i v noci

Doba, po kterou solární svítidla svítí, záleží na intenzitě a době ozáření solárního panelu sluncem. Je proto nutné umístit svítidlo tak, aby byl solární panel co nejdéle vystaven přímým slunečním paprskům. Je-li pod mrakem nebo deštivo, doba svícení se zkracuje, protože bylo dodáno méně sluneční energie.

Magická hra světel

Světla promění i obyčejnou večerní zahradu v pohádkový sen. Rozmanité tvary a technické možnosti svítidel působí v prostředí různými účinky. Modely z dekorační řady vytvářejí náladová prostředí, stejně jako akcentní či závěsné osvětlení. Nejvýkonější solární svítidla Wagner z řady “High-Tech”, která mají velké a silné zdroje světla, zahradu osvětlí a vnesou do ní maximální bezpečí. Jsou vybaveny články s mimořádně dlouhou životností a mohou zůstat venku i v zimních měsících. U těchto modelů lze solární panel připevnit přímo na patku svítidla, nebo ho umístit na jiném, sluncem dobře ozářeném místě až do vzdálenosti pět metrů od svítidla. Ostatní Wagner modely mají solární panel integrovaný přímo. Doba svícení se v létě při plně nabitém akumulátoru pohybuje od 4 do 17 hodin (podle typu použitých žároviček – LED žárovičky, nebo 5W halogenová žárovka). Cena se pohybuje v rozmezí od 999 do 3669 Kč a zakoupíte je například v prodejnách OBI, Globus nebo u firmy Wagner.

Heritage

Sierra – svítidlo vytvářející náladové prostředí díky příjemnému jasu

Dekorační závěsné svítidlo Legacy

Svítidlo Metolit je vhodné pro osvětlení cest, živých plotů a záhonů

Roma Sensor – aktivuje se automaticky při pohybu

Gigalit připomíná atmosféru zámeckých parků

Milano – svítidlo k osvětlení vchodů, cest a garáží

Halogenspot – pro přímé a silné osvětlení vchodů, cest a garáží

Portaluna je prosvětlené domovní číslo, které svítí celou noc

SVĚTLO v zahradě