U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

STOLNÍ LAMPY VYTVOŘÍ ATMOSFÉRU

Kategorie: Doplňky do interiéru | Autor: iva

Interiér bez drobných bytových doplňků by byl nehotový a působil by prázdně. Navíc se většinou jedná o předměty, které jsou jak praktické, tak mohou plnit dekorativní funkci.

Mezi takové bytové doplňky patří i stolní lampy. Jsou praktické – posvítí nám při čtení v křesle, při práci u psacího stolu či na nočním stolku při probuzení, dokážou ale také vykouzlit příjemnou atmosféru při večerním posezení ve dvou a i nerozsvícené mohou být zajímavou dekorací. Postavit je můžeme kdekoliv – na skříňce v hale jako nenáročné orientační světlo, v kuchyni na širším parapetu okna, kde budou signálem pro děti k návratu domů. V pokoji se budou hezky vyjímat na polici knihovny nebo na komodě – tam mohou být umístěny symetricky i dvě menší. Neuděláme chybu, když se budeme řídit pravidlem, že k lampě s jednoduchým podstavcem se hodí zajímavě ozdobené stínidlo, u jednobarevného “širmu” se zas uplatní originálně pojatý podstavec.

Foto – Širší podnož jednoduché lampy můžete “zabydlet” barevnými dřevěnými zvířátky z dětské stavebnice (šikovní tatínkové a dědečkové je určitě dokážou vyrobit i sami). Nebyl by to hezký dárek pro vaši ratolest pod stromeček?

Foto – Na úzkém delším stolku nebo skříňce vypadají hezky dvě lampy, mezi něž postavíme květiny nebo nějaké dekorační předměty

Foto – Neobvyklou lampu vysokou přes půl metru tvoří drátěná kostra, potažená papírem (IKEA)

Foto – Ručně malovaný keramický podstavec s bílým hedvábným stínidlem od výtvarníků Evy a Davida Šmoldasových

Foto – Jednoduchý podstavec zaujme díky svému tvaru pyramidy a povrchové úpravě s patinou

Foto – Lampa “vonící” mořem má podstavec ovinutý silným provazem a ozdobený mušličkami na rybářských háčcích

Foto – Baňatý podstavec z pochromované oceli se stínidlem z lakovaného ratanu z produkce IKEA

FOTO PAVEL VESELÝ, IKEA A ARCHIV

STOLNÍ LAMPY VYTVOŘÍ ATMOSFÉRU