U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

STOLKY ZVANÉ NOČNÍ

Kategorie: Zařizujeme | Autor: IVA TVRZOVÁ

Je to malý, ale důležitý kousek nábytku. Kam bychom jinak dali lampičku, budík, knížku, brýle, hrnek s čajem, léky, květinu či oblíbenou dekoraci?

Noční stolek lze koupit v kompletu s postelí, pak se sobě podobají jako vejce vejci. Někdy je s postelí i pevně spojený. Ale můžeme jej pořídit i samostatně. Stylem a barevností se pak nemusí podřizovat ostatnímu zařízení, ve střízlivé ložnici naopak může být jeho odlišný design, neobvyklý materiál či výrazná barevnost hezkým oživujícím prvkem. Podle toho, čemu všemu má stolek sloužit, volíme subtilní, jen s jednou či dvěma zásuvkami na věci, které nechceme vystavovat na povrchu, nebo naopak celý uzavřený. Výběr je i v materiálu – různé druhy dřeva, kov, přírodní výplet, kombinace se sklem apod.

   Obchody nabízejí nejrůznější typy nočních stolků, ale využít se pro tuto funkci dají i jiné kousky – stará truhla, proutěný koš s víkem, podnos na nožičkách…

* www.ikea.cz, www.gazel.cz, www.mirland.cz, www.teakland.cz, www.rosewood.cz

***

TIP!

Starý, nevzhledný stolek či skříňku můžete s pomocí své fantazie a šikovných rukou proměnit v originální noční stolek. Stačí nově natřít a pak ozdobit nalepeným dekorem, vystříhaným například ze samolepicí tapety. Stejně můžete upravit i starou postel.

O autorovi| TEXT: IVA TVRZOVÁ

Popisy k obrázkům

1 Elegantní stolek s jednou zásuvkou má do horní desky vloženo sklo kruhového tvaru 2 Skříňku s otevřenými policemi (nebo se zničenými zásuvkami) vybavíme novými šuplíky. Mohou být i z pevného kartonu, polepeného barevnou látkou 3 Stolek je ze stejné nábytkové řady jako komoda a postel (Gazel) 4 Univerzální noční stolek – tři zásuvky poskytují dost prostoru pro ukládání, díky vyšším nožkám působí subtilně 5 Šetří místo – výsuvný stolek může být ukrytý v čelu postele (IKEA) 6 Stolek z exotického dřeva pro vášnivé čtenáře – do otevřené police se vejde hromada knih, na nezbytné drobnosti jsou malé zásuvky (Teakland) 7 Stolek se zajímavě proplétaným předním dílem a výraznou kresbou dřeva je z mořeného asijského palisandru (Rosewood)

8 Oválný stolek vynikne tam, kde je dost prostoru 9 Někomu stačí stolek jen s vrchní odkládací deskou – pod ní je však prostor pro aranžování hezkých drobností 10 Krásný starožitný kousek nábytku bude ozdobou střízlivé ložnice 11 Stolek může být připojený k posteli, podle jejíž postranice jde posunovat (Hülsta) 12 Jako příležitostný stolek poslouží i jednoduché rozkládací stoličky 13 Replika dobového nočního stolku je klasicky truhlářsky zpracovaná (Mirland)

Autor fotografií: FOTO: IKEA, TEAKLAND, ROSEWOOD, MIRLAND, GAZEL, HÜLSTA A ARCHIV

STOLKY ZVANÉ NOČNÍ