U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Stavba krbu s profesionály

Kategorie: Dům a úspory energie | Autor:

Bohužel stále velká část veřejnosti neví nebo nevěnuje pozornost správným stavebním a izolačním materiálům pro stavbu krbů a kachlových kamen. To platí bohužel i pro velkou část stavebních nebo jiných realizačních firem, které stále používají naprosto nevhodné materiály.

Často tak dochází k různým zápachům nebo sprašování do interiérů Vašeho domu. To bohužel není zdaleka to nejhorší. Částice, které se potom díky rozvodu horkého vzduchu dostávají do interiéru dýcháte. Tyto uvolňované látky jsou velmi často zdraví škodlivé.

   Krb s uzavřenou krbovou vložkou má uvnitř krbové obestavby okolo 400°C. Nevhodné jsou různé vaty i desky, které chrání hliníková fólie. Ty jsou lepeny lepidlem, které odolává často jen teplotám 100°C. To znamená, že lepidlo se odpařuje a zapáchá. Fólie se odlupuje a dochází k uvolňování velmi nežádoucích zdraví škodlivých látek!

   Ytong, Hebel a sádrokarton je také nevhodný. Nevydrží dlouhodobé tepelné namáhání a vykazuje také výše zmíněné nežádoucí vlivy. Sádrokarton není vhodný ani protipožární. Slovo protipožární v tomto případě znamená, že dokáže odolávat delší čas ohni, než dojde k jeho vzplanutí.

   Sami zastáváme názor, že stavba krbů a kachlových kamen náleží pouze profesionálům. Proto doporučujeme realizační firmy, které jsou uvedeny na WWW. SILCACZ. CZ v záložce „prodejní místa v ČR“. Tyto realizační firmy používají pouze správné stavební materiály.

   Izolační desky Silca 250 KM patří mezi špičku stavebně izolační materiálů pro stavbu krbů a kachlových kamen. Je vyráběn s německou kvalitou a precizností. K tomu přispívá hned několik velmi důležitých faktorů. Má perfektní tepelně-izolační vlastnosti. Je velmi pevná, disponuje nízkou prašností a je samonosná. Slouží jako předezdívka a tepelná izolace v jednom stavebním materiálu, což její využití značně rozšiřuje. Izolační desky jsou klasifikovány jako fyziologicky a ekologicky nezávadný stavební prvek. Platí pro ně bezproblémová likvidace jako u stavebního materiálu. Díky nevelké tloušťce materiálu spotřebujete velmi malé množství prostoru.

   Práci a manipulaci s deskami zvládne opravdu každý. Jsou velmi pevné, lehké a dají se jednoduše zpracovávat ručními nástroji na dřevo či sádrokarton. Ruční pilkou, brusnou mřížkou atd. Desky se dají díky zmíněné pevnosti velmi kvalitně sešroubovat pomocí samořezných vrutů. Můžete z desek postavit celý krb, horní nástavbu (sopuch), odizolovat stěnu u dřevostavby, postavit příčku pro oddělení krbových kamen od interiéru, odizolovat stěnu za krbovými kamny, odizolovat komín, postavit niku, použít při stavbě kachlových kamen, nebo deskami Silca zastavět krbovou vložku přímo do stěny. Možností využití díky vlastnostem a kvalitě je opravdu mnoho. Na zadní stěnu navíc spotřebujete všechny nařezané zbytky.

K DESKÁM SILCA NABÍZÍME KOMPLETNÍ PROGRAM. KAMNÁŘSKÉ LEPIDLA, SÍŤOVINY, OMÍTKY APOD.

– velkoformátové desky 1000/625 – tloušťky 3, 4 a 5cm – malá potřeba prostoru díky nevelké tloušťce a kvalitě materiálu – stavební a izolační prvek v jednom – samonosnost – fyziologicky a ekologicky nezávadný výrobek – bezproblémová likvidace jako u stavebního materiálu – jednoduché opracování a úprava nástroji na dřevo – nehořlavost dle normy DIN4 102-A1 – dodáváno s kompletním programem pro desky (kamnářské potřeby) – certifikováno v ČR KRBY TURBOFONTE Jaromírova 48/211 128 00 Praha 2 – Nusle Tel.: 222 562 070 Fax: 222 561 237 INFOLINKA: +420 731 411 377 +420 737 758 339 e-mail: info@turbofonte.cz

Kategorie| 1,PR článek

Popisy k obrázkům

Stavba krbu s profesionály