Startování jako z pohádky

Rubrika: Market

Čas od jara až do podzimu, od první vyrostlé trávy až po poslední spadané listí, je obdobím, kdy se jen tak nezastavíme a téměř víkend co víkend vyjíždíme z garáže s naší sekačkou. Letos jsme již jistě trávu několikrát posekali a tak některým z nás bylo tou „ctí“ konstatovat, že je nejvyšší čas sáhnout po nové.

Každý kdo má svou zahradu, ať už u domu nebo na chatě ví, co to obnáší. Bohužel nejde jen o příjemné místo, kde můžeme společně posedět, v klidu si přečíst pár kapitol knihy a které nás naplňuje pocitem blaha. Stačí se jen na pár dní vzdálit a už je z krásně upravené zahrádky tak trochu „džungle“. Pravidelná péče je tedy nutností. Některé z nás práce na zahrádce baví, pro druhé je to jen nevyhnutelná nutnost. Ať tak či tak, v každém případě určitě každý z nás uvítá, když si práci bude moct ulehčit a ještě si stihne před soumrakem vypít svůj oblíbený šálek kávy.

Ve chvíli, kdy přes týden řešíme různé povinnosti, ať už se jedná o brzké vstávání do zaměstnání nebo o práci v domácnosti, víkend pro nás představuje naději na chvíli odpočinku. Živý plot už ale opět ztrácí pravidelný tvar, naše pěstěné muškáty přepadly mšice, v záhonku už opět roste plevel a tráva po pátečním dešti zase povyrostla. Už v tuto chvíli víme, že náš víkend bude rozhodně tvořen odpočinkem aktivním! A přestože jsme ve finále nakonec rádi, že jsme to všechno hezky stihli a že naše zahrada opět prokoukla, naše tělo nám to dá ještě ten večer pořádně znát. Proto by bylo fajn, kdybychom si mohli práci trochu ulehčit…

V dnešní době už ne vždy jsou práce rozdělovány podle své náročnosti úměrně k pohlaví. I chlapi berou do ruky vysavače a ženy naopak pilu. Nejen proto se klade čím dál tím větší důraz na to, jak snadno se dané stroje ovládají. Třeba takové opakované škubání za startovací šňůru sekačky mívá za následky bolení zad a ramenou nejen u žen. Proto se snadné startování stává čím dál tím větší prioritou během našeho rozhodování o koupi sekačky.

A právě se sekačkami máme často problémy. Nejen že je používáme pravidelně, protože tráva roste jak „zběsilá“, velkým záporem je pak manipulace. Některé sekačky jsou těžké, špatně se dají ovládat a jejich startování často unaví více, než samotné sečení. Proto je třeba sáhnout po tom pravém „pomocníkovi“. Riwall multifunkční travní sekačka 4v1 s pojezdem a elektrostartem od Garlandu může být tím správným řešením!

Multifunkční travní sekačka Riwall RPM 4635 E s přesným a perfektním střihem,disponuje silným a tichým motorem se systémem OHV, který díky vysokému točivému momentu umožňuje i práci v husté trávě. Tato sekačka má na současném trhu asi nejvyspělejší systém elektrického startování, díky kterému může konečně snadno nastartovat každý. Stroj má automatický sytič, takže jediné, co potřeba udělat, je zmáčknout startovací tlačítko. Dokonce ani o lithiovou baterii se není třeba nějak zvlášť starat, protože se při provozu sama dobíjí. Pro případ, že bychom chtěli využít ruční start, je zde i tato možnost klasického startu pomocí šňůry k dispozici. Součástí je i značková převodovka GT s dlouhou životností a funkce 4v1, takže stroj hravě zvládne sběr, mulčování i výhoz do boku a výhoz dozadu. Během sečení určitě oceníme i měkčená a výškově nastavitelná řídítka, která nám přináší větší komfort a jsou lehce složitelná pro snadný transport. Centrální nastavení výšky sečení nám umožňuje si vybrat ze sedmi pozic, včetně pozice pro velmi nízký, tzv. anglický trávník. Součástí je i objemný koš s plastovým topem, odvodem vzduchu do stran a speciální tkaninou s nízkou propustností prachu, což ocení převážně alergici.

Ulehčeme si konečně práci, získáme tak více času na to, co skutečně milujeme a navíc bez zbytečných nepříjemných bolestí!

Více na www.garland.cz

Komerční prezentace

Save

Startování jako z pohádky