U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Soutěž o 5 CD

Kategorie: Volný čas | Autor: rb

Šumný Pacifik

Jistě jste poznali, že se náš titulek nechal inspirovat rozverně moudrým seriálem herce divadla Sklep, architekta Davida Vávry. Ne náhodou, vždyť i o Pacifiku, jedné z našich skupin, produkujících trampskou muziku, lze říci, že je stále šumná – i když už funguje dvaatřicátý rok!

Složení skupiny se za tu dobu několikrát pozměnilo; v posledních deseti letech se však ustálilo na příjemně ladící čtveřici: Helena Maršálková, Marcela Voborská, Tony Linhart a Josef Blažejovský. Pacifik zkrátka hraje, zpívá a skládá dál. A také vydává desky. Tu nejnovější vypravil do světa Multisonic, jediné velké stále české hudební vydavatelství u nás. Její titul: PACIFIK – 20 nej… napovídá, že si na své přijdou i milovníci písniček, jimž některá pěkná “pacifická” utekla. Najdete na ní pár vyložených šlágrů, například Džínovou lásku, Koukej se hnout, Vzdálený Pacifik, Studený slunce nebo Pikovický Pacifik, ale i zajímavé novinky; je to třeba písnička Votrhanej chlap Heleny Maršálkové nebo její duety s Jitkou Vrbovou. Nezasvěceným připomeňme, že i ty nové pocházejí z domácí dílny. Pacifik nepřebírá cizí věci, stavěl vždycky na vlastní tvorbě. Pod většinu písniček, které na novém cédéčku najdete, se skladatelsky podepsal Tony Linhart, Josef Blažejovský a také Stanislav Chmelík, producent vydavatelství Multisonic; do “pacifické” textařské dílny rád přispíval i trampský bard Wabi Ryvola, kterého na desce rovněž uslyšíte. Kterou skladbu z nové sestavy považuje za nejzajímavější lídr skupiny a náš stálý spolupracovník v oboru kuchaření Tony Linhart? “Já pokládám za největší skvost náš pokus o interpretaci klasické trampské písně z roku 1941 s názvem Letí šíp. A jinak? Leccos by se asi dalo zahrát a zazpívat lépe, ale ručím za to, že v každé nahrávce je i kousek našeho srdíčka a našeho pacifického já.” Tony se nakonec přiznal, že nejvíc ho těší, když si trampští dorostenci u ohýnku hrají jejich písničky – a ani nevědí, že jsou z jejich dílny; považují je zkrátka za klasiku.

A my se ptáme:

Název skupiny Pacifik je odvozen od:

1 – Jména oceánu rozprostírajícího se mezi Amerikou a Evropou

2 – Názvu trati z Braníku do Čerčan, která vstoupila do dějin českého trampinku.

Odpovědi posílejte do 31. ledna na adresu naší redakce. Pět vylosovaných milovníků trampských písní, kteří správně odpoví, dostanou od vydavatelství Multisonic nové album Pacifiku.

Soutěž o 5 CD