U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

SNÍTE O PĚKNÉM DOMĚ ČI CHALUPĚ? MÁME PRO VÁS ŘEŠENÍ

Kategorie: Návštěva | Autor:

Rekonstrukce domu či chalupy je investice na desítky let. V případě zvolení nesprávného materiálu či neodborně provedené práce se může stát, že se bude dříve či později dělat znovu.

Proto i správná fasáda včetně případného zateplení vyžaduje zajištění odborné konzultace. Riziko je také v provedených detailech, které mají vliv na praskání a potrhání fasády, v levných a necertifikovaných materiálech apod. Otázkou je i kvalita estetického provedení, nerovnosti apod. Také můžeme očekávat problémy se zateplením, a to hlavně u starých domů s minimálními izolacemi proti vzlínající vodě. Pravděpodobně se stane, že uzavřením vnějšího pláště domu polystyrenem bude voda vzlínat do interiéru, vnitřní omítka zvlhne, začnou se tvořit plísně a s vlhkostí může unikat teplo! Neboť platí, že jen suchý materiál má dobré akumulační schopnosti. Máme pro vás řešení, odborníci doporučují jednoznačně zvolit odvětranou fasádu. Její funkce je jednoduchá, ale důležitá: působením komínového efektu se zdivo odvětrává a tím stavbu průběžně vysušuje, DOMY DÝCHAJÍ. Proto je nejvhodnější odvětraná fasáda poskládaná suchou cestu. Pokud je dům suchý, šetříme náklady na vytápění. Velice zajímavým tipem pro stavebníky je odvětraná fasáda Novabrik Regular nebo difúzně otevřená fasáda Novabrik Therm. Fasádní cihly Novabrik svým vzhledem připomínají přírodní kámen a jsou značně odolné proti povětrnostním vlivům (déšť, námraza, krupobití či vítr), proti hluku či požáru a za pomocí vymezovací konstrukce se skládají „na sucho“ jako stavebnice. Fasáda Novabrik má dlouhou životnost (nejméně 50 let) a dává možnost i dodatečných stavebních úprav. Montáž Novabriku je natolik jednoduchá, že ji zvládnete i vlastními silami (viz. obr. 1-4).

Je konec s opravami!

NAVŠTIVTE NÁS:

Stavební veletrh DŘEVOSTAVBY 2009

PVA Letňany 26. 2. – 1. 3. 2009, hala 2, st. č. 2B17 * Ukotvení svislých vymezovacích lišt dle příslušných roztečí + ukotvení startovací lišty (PVC).

* Ukotvení svislé rohové lišty + ukotvení první rohové kostky.

* Narovnání 1. řady cihel. Do každé cihly, která bude položena na startovací lištu, vyvrtáme otvor v místě křížení cihly s latí na předlisované čáře výrobku pod úhlem 25°. Shodný postup použijeme i pro druhou řadu obkladu.

* Narovnání dalších dvou řad cihel.

V každé třetí řadě v místě křížení cihly s latí provedeme přikotvení.

* Opakuje se postup 4. kroku.

Vždy montujeme cihly vzestupně, nikdy ne do jedné řady vodorovně.

NOVABRIK CZECH, s.r.o., Lezník 133, 572 01 Polička, tel.: 461 721 553, e-mail: info@novabrik.cz, www.novabrik.cz

Kategorie| 1,PR článek

Popisy k obrázkům

SNÍTE O PĚKNÉM DOMĚ ČI CHALUPĚ? MÁME PRO VÁS ŘEŠENÍ