U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Slunce může svítit i v noci

Kategorie: Duben | Autor:

Lidé zatím využívají jen zlomek sluneční energie. Jednou z možností, jak spolupráci se sluncem zefektivnit, je využití solárních článků, které jeho paprsky přeměňují v elektrický proud. Konstruktérům z firmy Wagner se podařilo tyto články umístit na běžná zahradní svítidla – a proměna byla dokonalá. Solární baterie přes den energii “bezplatně” přijímají a akumulují, aby ji po západu slunce předaly svítidlům. Noční osvětlení dává zahradním zákoutím zcela novou dimenzi. Ale teprve solární svítidla poskytují majitelům skutečnou tvůrčí svobodu. Mohou je přemístit kdykoliv, rychle a přesně tak, aby hra světel byla co nejzajímavější. Pryč jsou komplikace s výkopy pro elektrické rozvody a obavy o bezpečnost hostů při zahradní slavnosti! K sestavení nebo přemístění svítidla není potřeba žádné zvláštní nářadí.

Odolné a výkonné

Solární svítidla Wagner se vyrábějí podle nejvyššího jakostního standardu ISO 9001. Jsou odolná proti poškození a proti povětrnostním vlivům. Doba svícení závisí nejen na typu svítidla, ale samozřejmě také na intenzitě slunečního záření při akumulaci. Proto je nutné svítidlo s panelem umístit na dobře osluněné místo. U nejvýkonnějších svítidel lze umístit panel odděleně až do vzdálenosti 5 metrů od patky, což umožňuje maximální akumulaci a výkon. Uprostřed léta, při nabitém akumulátoru a podle typu použitých žárovek dokáží solární svítidla zářit nepřetržitě 6 až 17 hodin, v zimě 4 až 6 hodin.

Vybíráme podle účelu

Solární svítidla plní v zahradě nejen estetickou funkci, ale mají i praktický význam při osvětlení nepřehledných míst. Různým účelům odpovídají i modely a jejich doplňky. Svítidla můžeme umístit na stojan v zemi, postavit na terasu nebo pověsit na zeď. Některé typy mají zabudovány pohybové senzory, takže se rozsvítí jen když je v okolí nějaký pohyb. Solární svítidla Wagner si můžete koupit především v prodejnách OBI, Globus, Baumax a Bauhaus za cenu již od 590 Kč.

Wagner, s.r.o.

Nedašovská 345, 155 00 Praha – Zličín

Tel.: +420 257 952 351, +420 257 950 412

Fax: +420 257 951 052

E-mail: info@wagner.cz

www.wagner.cz

Solární svítidlo Heritage

Solární svítidlo Róma

Solární svítidlo Venezia

Solární svítidlo Milano

Slunce může svítit i v noci