Speciál Vybíráme nábytek na chalupu: skříňky na cokoliv

Jaká je víceúčelová skříňka? Taková, která nabídne různě členěný prostor – police za dvířky na objemnější předměty i různě velké zásuvky na všemožné drobnosti.

rozměrnější skříňka má zajímavě ztvárněná dvířka (blackox)

Vedle klasických skříní pro oblečení na ramínku, prádelníků s prostornými policemi nebo komod s objemnými zásuvkami na ložní i osobní prádlo, knihoven a regálů na knížky a časopisy či nábytku na audiovizuální techniku se v každé domácnosti určitě hodí menší či větší skříňky na ukládání nejrůznějších věcí, především drobností.

_______________________________________________________________________

Další články speciálu Vybíráme nábytek na chalupu:

Srubový nábytek

Nábytek na chalupu

Nábytek nejen ze dřeva

Knihovny do chalupy

Nábytek, který chalupě sluší

________________________________________________________________________

Vysoká bílá skříňka má rozmanitě členěný prostor - police za dvířky, široké nízké i užší vyšší zásuvky a otevřené police (anglická sezóna)

Přehledně uložit potřebujeme například různé doklady, smlouvy a pojistky, fotopřístroje a fotoalba, krabici se vzpomínkami na mládí, školní výkresy našich již odrostlých dětí, společenské hry i drobné vybavení pro sport, šití a ruční práce, věci týkající se našich koníčků… Jistě byste mohli doplnit celou řadu dalších předmětů, pro které právě ve vaší domácnosti hledáte příhodné místo.

polovysoká skříňka ze světlého přírodního dřeva nabízí větší prostor za vyššími dvířky i zásuvky na menší předměty (Mirland)

Pro takové věci jsou jako stvořené nižší či vyšší skříňky s různě členěným vnitřním prostorem, kam se vejdou i některé objemnější předměty, tak do nich přehledně uložíme drobnosti. Ideální je kombinace prostoru za dvířky, který se dá podle potřeby členit policemi, a různě velkých zásuvek. Některý kus nábytku nabízí zásuvek jen pár, jiný jimi doslova hýří – a navíc může být každý šuplíček jinak velký.

Kovová skříňka s množstvím různě velkých dřevěných zásuvek se hodí na různý materiál například v domácí dílně (bella rose)

Pokud si skříňku nepořizujeme jako součást nábytkového kompletu, můžeme si vybrat buď takovou, která bude ke stávajícímu nábytku svým designem či barvou ladit, nebo naopak zvolíme výrazný kus, který na první pohled zaujme a bude dělat v interiéru parádu. Ve velikosti, stylu i barevnosti skříněk máme bohatý výběr.

www.anglickasezona.cz, www.mirland.cz, www.fler.cz, www.bellarose.cz, www.sanubabu.cz, www.blackox.cz, www.ikea.cz, www.snelfurniture.cz

text: IVA TVRZOVÁ
foto: PAVEL VESELÝ, AUTORKA A ARCHIV FIREM

Skříňky na cokoliv

Speciál Vybíráme nábytek na chalupu: skříňky na cokoliv