Rekuperační jednotka neřeší jen zdravější vzduch

Rubrika: Market

Pro pasivní domy je dnes instalace rekuperace naprostou samozřejmostí. Ale toto inteligentní větrání proniká i do dalších, třeba nově zaizolovaných či rekonstruovaných objektů, včetně chalup. Umožňuje řízené větrání, které zajišťuje optimální výměnu vzduchu ve vnitřních prostorách. A nejen to.

Mnoho lidí si technologii rekuperace spojuje s pouhou rekuperací tepla. Moderní rekuperační jednotka však dovede více. Řeší větrání budov jako celek, ale je též ochranou interiérových prostor před prachem pronikajícím zvenčí, a taktéž před hlukem.

Instalovaná rekuperace zcela zásadně zkvalitňuje vzduch v interiéru

Omezuje vysoušení vzduchu tak typické pro zimní měsíce. Kvalitní rekuperace totiž umí dokonce vzduch aktivně zvlhčovat. V letních měsících a v problematických místnostech, jako je například koupelna, či dříve hůře větratelné místnosti, snižuje naopak vlhkost a zabraňuje tak vniku plísní. Centrální rekuperace vzduchu umí řešit i chlazení a vytápění.

Méně prachu i hluku

Z venkovního prostředí k nám do interiéru při běžném větrání proniká prach. I tomu umí rekuperace zabránit. Žádný dým ani prach se přes rekuperaci do interiéru nedostane, což ozdraví prostředí, ať již bydlíte na vesnici, kde sousedé topí tuhými palivy, nebo v prašném městě.

Problematickým elementem bydlení je i hluk. Ten umí znehodnocovat bydlení a v rušných ulicích může negativně ovlivňovat zdraví. Díky automatizovanému řízenému větrání dokážeme eliminovat hluk přicházející okny, kterými jsme dříve museli větrat. Samotné rekuperace umí být přitom velice tiché a nezvyšují hlukovou zátěž v interiéru.

Skutečně tichou klimatizační jednotkou je Flair 325/400 od Brink Climate Systems. Má nízké nároky na spotřebovanou energii a nabízí celou řadu moderních metod ovládání (přes webový portál, přes internet, napojením na systém správy budovy či bezdrátovým ovládáním RF). Výkon rekuperační jednotky je 50 až 325 m3/h. Dodává ji firma ŠTORC TZB.

 

 

Komerční sdělení

Rekuperační jednotka neřeší jen zdravější vzduch

Zajímavé