U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Proč si koupit právě kanadská krbová kamna a vložky na dřevo

Kategorie: Stavba | Autor:

Zima na krku a ze všech stran slyšíme, jak neekologicky i neekonomicky se u nás topí. Stále mnoho domácností vytápí své domovy lokálně a tady je právě onen problém ve spalování zejména uhlí, jehož zásoby se tenčí a navíc produkuje mnoho škodlivin. Řešení je v topení dřevem, to je surovina obnovitelná. Účinnost běžných krbových kamen a vložek se pohybuje okolo 40-60 %. Ve vyspělých zemích se již několik let nesmí prodávat kamna, která mají nižší účinnost než 70%a která nejsou opatřena dalšími certifikáty, které hovoří o kvalitě spalování a vyprodukovaných emisích.

Při návštěvě prodejny Kanadských krbových kamen jsme se o dobrém řešení vytápění bytů a domů přesvědčili. Společnost Dragon JH s.r.o., dovážející tyto vysoce kvalitní výrobky již 10 let, zastupuje na území EU nejvýznamnější světové výrobce krbových kamen a vložek s technologií bezroštového dvoukomorového spalování – kanadské firmy Pacific Energy a Regency. Jejich produkce činí více 70 000 ks kamen ročně, což řadí tyto výrobce mezi největší světové dodavatele s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. A uznejte sami, když tato kamna plně vytopí dřevostavby v Kanadě, kde teploty často sahají až k -35 °C, vyhovují v plném rozsahu i pohodlím obsluhy naprosté většině zákazníků v Evropě.

Uvedená technologie, která je jedinečná systémem, kde externí vzduch napojený přímo do topeniště, je předehříván na teplotu více než 800 °C a poté je vháněn do spalovací komory, kde po smísení s vyprodukovaným kouřem, je schopen znovu a účinněji prohořet. Tento systém patří k těm nejekologičtějším vůbec. Za vysokých teplot se spaluje většina nečistot obsažených v kouři a emise dosahují pouze 5 % povolené normy. Tím je dosaženo nejen vysoké tepelné účinnosti, ale i čistoty vypouštěných zplodin. Bezroštové spalování navíc umožňuje vybírání popela při nonstop provozu a požadované vlhkosti dřeva intervaly 2-4 týdny. Vzduch totiž není přiváděn pod rošt, ale pouze do sekundární komory seshora.

V prodejně nás zejména zaujalo několik aktuálně nabízených nových typů krbových kamen ve smaltovém provedení. Především to byla řada Pacific Energy s typy Spectrum a Classic s výkonem od 6 kW. Jejich smaltovaná povrchová úprava, vytváří elegantní estetický dojem, hodící se téměř do každého interiéru. Obvzlášť dva nově dodávané odstíny barvy Cooper a Titanium sklízí u zákazníků nečekaný úspěch.

U kamen a vložek Pacific Energy a Regency je navíc možno kombinacemi získat až stovku různých výkonnostních a vzhledových modelů, takže uspokojí i ty nejrozmanitější potřeby zákazníka s ohledem na potřebu vytápěného prostoru i estetické začlenění kamen do prostředí bytu či domu. Tyto možnosti jsou u všech těchto kamen násobeny skutečností, že umožňují rozvádět teplo pomocí teplovzdušných rozvodů i do dalších pater nebo vzdálenějších prostor. Je sice pravda, že základní investice do těchto kamen je o cca 20-30%vyšší, než do kamen klasických, avšak její návratnost vzhledem k vysoké účinnosti hoření a nízké spotřebě paliva je již za jednu až tři sezóny. Dobré vědomí ekologičnosti je pak bonusem navíc. Shrňme si tedy na závěr výhody kanadských krbových kamen a vložek, kterými jsou: * ekologičnost spalování, účinnost až 86 %; * úspora paliva až 50 %; * technologie prodlouženého hoření, intervaly přikládání

   po 6-16 hodinách; * systém samočinného čištění skla kamen horkým vzduchem; * výkony od 6-26 kW; * možnost dálkového rozvodu tepla po objektu z mezipláště

   všech dodávaných typů; * doživotní LIFE TIME záruka; * dvouplášťový systém cirkulace a konvekce vzduchu v prostoru; * přímé přikládání dřeva o délce polen až 70 cm; * možnost přívodu externího vzduchu; * moderní nadčasový design.

Na závěr jedna důležitá rada. Pokud se rozhodnete pro koupi krbových kamen nebo vložek, požadujte od prodávajícího předvedení v plném provozu, sekundární spalování je totiž zřetelně odlišné od běžného jednostupňového hoření. Teploty odchozích spalin u běžných kamen dosahují hodnot 300-600 °C. U kamen se sekundárním spalováním (CB-Clean Burn) jsou spaliny díky dokonalému hoření a využití energie sníženy na teplotu kolem 250 °C.

Popisy k obrázkům

Proč si koupit právě kanadská krbová kamna a vložky na dřevo