Předsezónní servis zahradní techniky

Jaro nám začíná klepat na dveře. Je jen otázkou několika týdnů či dnů, kdy naplno odstartují jarní práce na zahradě. Je dobré si v tomto období položit otázku, zda jsme dobře připraveni na jarní práce na zahradě a zejména zda jsou připraveny naše stroje.

 

 

Preventivní prohlídky prodlouží životnost strojů

Řada lidí na podzim zaveze nebo odnese své stroje do kůlny nebo zahradního domku a tam celou zimu odpočívají, aby se jich na jaře zase chopili a vrhli se do práce. Pokud ovšem chceme, aby nám stroje kvalitně sloužily a vydržely více let, je třeba se o ně dobře starat. To znamená dopřát jim aspoň jednou ročně servisní prohlídku. Tím je udržíme v optimální kondici.
Ti, kteří jsou na pravidelný servis zvyklí, tak činí většinou v podzimním posezónním období. Hodně lidí však zapomene a na jaře, kdy začne růst tráva, spěchá do servisu na poslední chvíli. Pak se ale může stát, že v dubnu praskají servisy ve švech a na svou zakázku čekají i několik týdnů. A tráva úspěšně přeroste, že je pak problém ji posekat.

 

 

Nezapomeňte přijít včas

Dá se tomu předejít, když využijete některou z předjarních servisních akcí. Například Mountfield letos nově nabídl předsezónní prohlídky již od února a až do konce března.
V servisních střediscích vám technici stroje odborně prohlédnou a provedou potřebnou údržbu. Včetně výměny nějakého dílu, pokud je potřeba, seřízení motoru, pojezdu, nabroušení nožů, výměny oleje, palivového filtru a dalších nezbytných věcí.
Servis se netýká jen sekaček a traktorů, ale odbornou péči by alespoň jednou ročně měl dostat i kultivátor, vertikutátor, křovinořez nebo řetězová pila. Ideálně v období mezi sezónami, abyste pak své pomocníky měli dokonale připraveny.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: MOUNTFIELD

 

 

Předsezónní servis zahradní techniky