U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

PRO ČTENÁŘE

Kategorie: Vánoce | Autor:

Z knih všech žánrů si vybere každý

MALUJEME NA SKLO Karla Hátleová Grada, 48 stran, 139 Kč Kniha dodá odvahu k malování i těm dosud váhajícím, přináší inspiraci a mnoho dobrých rad. Najdete v ní popisy různých druhů barev na sklo a ukázky mnoha způsobů jejich použití. Obsahuje množství originálních šablon. Poznáte např. techniku konturovou, stékanou i tupovanou, zvládnete malování na sklo, porcelán i kov, získáte šablony pro zdobení skleniček, talířů i šperků. Načerpáte inspiraci pro precizní práci i pro zábavnou hru s barvami, která se bude dařit i vašim dětem.

NEKONEČNÝ KALENDÁŘ O LIDOVÝCH ZVYCÍCH ATRADICÍCH Tento závěsný kalendář se čte jako knížka. Lucie Čapková je autorkou poetických barevných ilustrací a textu – nejen o tradicích, ale i tipů na nápadité aktivity. Lenka Rojíková přidala 75 receptů na výtečná jídla a rady týkající se zdravého vaření. Kalendář má 18 stran formátu 34 x 16 cm, kromě 12 měsíců tu jsou listy věnované např. Masopustu, Velikonocům, Dnu dětí, Vánocům. Nekonečný kalendář je doplněn trhacím kalendářem na rok 2010, jejž lze zavěsit pod barevný kalendář a příští rok jen vyměnit za nový. Cena 250 Kč. Více informací a objednávkový list na http://kalendar-tradic.aspone.cz.

ZAKLÁDÁME SKALKY Renée Laros REBO, 64 stran, 99 Kč Příručka je určena pro začínající skalničkáře. Podává přehled rostlin vhodných pro skalku, balkon nebo pro suchou zídku, návody k jejich ošetřování či rady k založení velké nebo malé skalky. Kdo vlastní velkou zahradu, může založit ucelenou skalku – se svahem, se suchými zídkami, případně s jezírkem. Malý prostor dává také různé možnosti, například malé suché zídky, truhlíky, mísy nebo střešní tašky. V bohatě ilustrované příručce najdete mnoho praktických nápadů a rad.

KÁVA JAKO ŽIVOTNÍ STYL Martin Pössl Grada, 120 stran, 179 Kč Což takhle tradiční kávu trochu netradičně? Kniha vás seznámí s původem kávy i s tím, jak si vybrat tu nejlepší a jak ji skladovat, ale hlavně jak připravit speciality, které zaujmou vás i vaše hosty. I příprava kávy je umění a kniha vás provede po jeho křivolakých stezkách. Všechny recepty v knize jsou odzkoušeny a lze je připravit doma bez speciálních přístrojů a pomůcek.

ČAROVĚNÍKY V NAŠÍ ZAHRADĚ Miroslav Kostelníček Grada, 120 stran, 149 Kč Druhé, aktualizované a rozšířené vydání přibližuje milovníkům přírody čarověníky. Ty vznikají růstovou anomálií, při níž na jehličnatých a listnatých stromech či keřích vyrůstá z jednoho místa neobvyklý shluk větví. V ČR je největší počet jejich sběratelů a pěstitelů z Evropy. Autor předává čtenářům své dlouholeté zkušenosti, získané při jejich sběru a pěstován, najdete tu i široký sortiment kultivarů, které lze u nás koupit.

Knížky si můžete objednat písemně na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Táborská 979/5, 140 00 Praha 4, nebo emailem: knihy@provolnycas.cz, nebo SMS na čísle 9000903 ve tvaru: CVC_KNIHY_NAZEV KNIHY_JMENO_ADRESA. Cena SMS je 3 Kč, _=mezera. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

Popisy k obrázkům

PRO ČTENÁŘE