Pro čtenáře a cestovatele

O dovolené využíváme volný čas ve větší míře pro své záliby. Češi jsou známí jako velcí čtenáři, určitě si s sebou na dovolenou přibalíte jednu či více knížek. Aby kniha neutrpěla, pořiďte si na ni praktický a pěkný obal.

 

Textilní obaly v různých velikostech, barvách a vzorech, s barevně odlišenou vnitřní stranou a integrovanou záložkou z kolekce Fabrico nabízí například pražské papírnictví papelote. Obaly jsou k dostání ve čtyřech velikostech (vnitřní rozměry jsou 25 × 19 cm, 29,5 × 21,5 cm, 34 × 22,5 cm a 37,5 × 24,5 cm) a v cenách od 189 do 229 Kč.
Ze stejného materiálu si můžete koupit i pouzdra uzavíraná na zip, do kterých uložíte nejrůznější drobnosti. Rozměry 22 × 9 cm, 20 × 15 cm, 26 × 19 cm a 12 × 9 cm, cena od 179 Kč.

 

Tomu, kdo se chystá strávit dovolenou spíše cestováním než sezením v lehátku s knížkou v ruce, se určitě hodí cestovatelský deník, do něhož by zaznamenával všechny své dojmy a události z cest. Papelote nabízí blok velikosti B6 s kroužkovou vazbou, skrytý v látkovém obalu ze 100% bavlny. Gumička udrží tužku i tajemství, záložka sleduje stopu vašich záznamů a chlopeň obalu jen čeká na mapy, lístky, pohledy a útržky s telefonními čísly…  Blok má 64 listů, bílých nebo s úzkou linkou, rozměry stránky jsou 120 × 180 mm. Cena je 290 Kč.

 

Co znamená „papelote“
Papelote je španělský výraz pro papírového draka nebo také pro odřezek, nepotřebný kus papíru, který, místo abychom ho odhodili, použijeme k výrobě něčeho nového.
Papelote je také česká značka papírnictví, zrozená ze studentského nápadu. Dnes má svůj první obchod ve Vojtěšské ulici 9 v Praze 1. Zákazníci tu najdou od sériově vyráběných produktů až po čistě autorské, limitované série – od sešitů, bloků, přes obaly na knihy a sešity, penály, kolekce balicích papírů až po pohledy a praktické gumičky na tužky. Vše je vyráběno z ekologicky šetrných materiálů, v osvědčené kvalitě a nekonvenčním designu. Prostřednictvím e-shopu papelote je dostupná zájemcům z celé republiky.

TEXT: REDAKCE
FOTO: PAPELOTE

 

Pro čtenáře a cestovatele