Pro bezpečnou práci se dřevem

I v dnešní době občas musíte připravit dřevo na oheň, a když už ne postavit dům, tak třeba dětem bunkr. Chcete-li, aby vám šla práce rychle od ruky, a vše jste zvládli bez újmy na zdraví, dopřejte si kvalitní nářadí na zpracování dřeva Fiskars WoodXpert.

 

 

Manipulační nářadí Fiskars WoodXpert je určeno pro vlastníky seker. S jeho podporou se výrazně zjednodušuje manipulace s palivovým dřívím jako je otáčení přenášení a nakládání. Tvar těchto nástrojů byl navržen pro pohodlné a pevné držení a pro bezpečnější manipulaci se dřevem. Mačety, sapiny, háky a kleště na klády spolu s opaskem na nářadí Fiskars splní vše, co amatérský dřevorubec potřebuje ke zdárnému provedení práce.

 

Zakousne se do dřeva
Fiskars sapiny WoodXpert™ XA2 a XA22 s krátkými a dlouhými ultralehkými držadly pro jedno a obouruční držení, jsou vhodné pro všechny náročné práce. Obě se pyšní ostrými, tvrzenými ocelovými zobáky se zubatými hranami, garantujícími pevné zahryznutí do jakéhokoliv kusu dřeva (a to i v mrazech, ale doufejme, že ty nás nyní nepřekvapí). Jediné máchnutí obvykle stačí k pevnému zakousnutí do dřeva, což platí i pro těžší kusy, se kterými se nejlépe manipuluje dlouhou sapinou. Obě sapiny se pyšní stejným, hluboce prohnutým, cylindrovitým držadlem pro lepší úchyt, zatímco SoftGrip™ povrch v místě držení a ultra lehký materiál zajišťují skvělý úchyt.

 

 

Mačety jsou základní pomůckou ve výbavě každého dřevorubce. Mačety Fiskars WoodXpert™ XA3 a XA23 ve své dlouhé a krátké podobě mají obráceně zahnuté ocelové ostří pro lepší řez s ještě přesnějším vyvážením. Vylepšené zahnutí u modelů XA3 a XA23 je ideální pro lehké sekání, manipulaci, osekávání větví a stínání rostlin a vysoké trávy.
Při držení obouruč pomáhá dlouhý nástavec ergonomii a síle při zvýšené rychlosti švihu pro stříhání tlustších větví. Kratší verze je pak ideální pro jednoruční použití a pasuje perfektně do opasku na pomůcky. Obě mačety se pyšní stejným ultra lehkým držadlem s hluboce prohnutým držadlem pro pevný úchyt a zamezení vyklouznutí.

 

 
Vylepšený hák na klády z řady Fiskars WoodXpert™ zaujme držadlem sytě oranžové barvy, které skýtá dostatek prostoru pro všech pět prstů a zajišťuje tak pohodlnou manipulaci díky rovnoměrnému rozložení tlaku, což člověk ocení zejména během delších lesnických pracích. Ergonomický, ultralehký hák z borové oceli si získá vaše srdce svými rozměry, díky kterým se lehce dostane pod jakékoliv klády, zatímco jeho zubatý povrch zajistí pevné uchopení i mokrých či zmrzlých klád. V ceně háku na klády je kvalitní pouzdro, které ideálně ladí s opaskem na nářadí Fiskars WoodXpert™ a umožňuje mít veškeré nářadí Fiskars v okamžitém dosahu. Opasek je navržen s novým Quiklock Tri-Glide zámkem pro pouzdra, díky kterému je připoutávání a odpoutávání přídavných pouzder hračka.

Pro manipulaci s menšími kládami jsou kleště na klády Fiskars WoodXpert™ neocenitelným pomocníkem. Kleště z borové oceli s ostrými konci, s vylepšenou geometrií a zubatým povrchem pomohou lehce zvednout klády a stejně tak bezproblémové je jejich otevření, a to díky jednoručně ovladatelnému patentu. Stejně tak držadlo SoftGrip garantuje komfortní manipulaci. Jak hák na klády, tak i kleště na klády jsou prodávány s kvalitním pouzdrem pro lehké zavěšení na pás na pomůcky Fiskars WoodXpert™. Pomůcka obsahuje i přezku pro bezpečné skladování a lehké zavěšení na opasek na nářadí.

TEXT: REDAKCE
FOTO: FISKARS

Pro bezpečnou práci se dřevem