Připravte se na jaro

Rubrika: Market

Než slunce probudí trávu ze zimního spánku, objeví se první lístky na stromech a zahrada se naplno zazelená, připravte se na jaro. Právě v březnu je čas sestřihnout živé ploty, prořezat ovocné stromy, upravit kraje trávníků a okolí stromů.

Prořezání stromů

Toto období je vhodné pro prořezání některých ovocných stromů. Mnohdy budete potřebovat razantnější úpravu. S větvemi až o průměru 3 cm si poradí bateriové nůžky na větve Kärcher TLO 18-32 Battery (dop. cena 4790 Kč, bez baterie). Pevná, ostrá, dvojitá čepel nůžek odstřihne větev čistě a přesně. Nůžky jsou konstruovány tak, aby s nimi bylo možno dosáhnout i na větve ve větší výšce. Pomocí háku na nůžkách můžete z koruny stromu snadněji uvolnit uvíznuté odstřižené větve.

Nejvyšší čas na střih živého plotu

Březen je posledním měsícem, kdy je ještě většina rostlin na našich zahradách ve vegetačním klidu. Stihnete tedy ještě upravit a pokrátit váš živý plot. Aku nůžky na živý plot Kärcher HGE 18-45 Battery (dop. cena 2590 Kč, bez baterie) jsou lehké, váží pouhých 2,7 kg, proto se s nimi jen tak neunavíte. Ostří nůžek je broušeno diamantem pro hladký střih větví.

Keře jako od Michelangela

Nemusíte být žádný sochař, ani nemusíte mít umělecké vlohy abyste dokázali dokonale vytvarovat keře na vaší zahradě. S dokonalým tvarováním vám pomohou akumulátorové nůžky Kärcher GSH 18-20 Battery. Jsou lehké, kompaktní, výborně sedí v ruce a snadno se s nimi pracuje. Přesným řezem zastřihnete i nejmenší a nejpružnější výhony keřů. Můžete je ale také použít pro začištění trávníku. Díky šroubovacímu systému lehce vyměníte nástavec nůžek na keře za nůžky na trávu. Můžete jimi zkrátit delší zaschlou trávu nebo bylinky.

Tip Kärcher

18 V akumulátorové přístroje na zahradu si nyní můžete pořídit ve verzi bez baterie, protože od  1. 3. do 31. 3. 2021 obdržíte na www.karcher.cz/zahrada nebo u vybraných prodejců při nákupu zahradní techniky Kärcher s označením Battery 18 V z řady Home and Garden sadu baterie 2,5 Ah a rychlonabíječky v hodnotě 2690 Kč za jednu korunu! *
* platí do vyprodání zásob

Nezapomeňte na sekačku

I když by se mohlo zdát, že je na sekačku ještě čas, je dobré se připravit. Ani se nerozkoukáte, a tráva se zazelená.

Lehká a obratná je aku sekačka Kärcher LMO 18-36 Battery (dop. cena 7890 Kč, bez baterie) bez námahy poseká i větší travnaté plochy. Snadno s ní můžete manévrovat kolem překážek, má pracovní šířku 36 cm a umí sekat až do krajů. Užitečnou funkcí je možnost nastavení žací výšky ve 4 různých výškách. Trávu můžete sbírat do koše, nebo vybrat funkci mulčování. Chod sekačky je velice tichý, a tak při práci nebudete rušit sousedy.

Těšte se na jaro, již je za dveřmi.

www.karcher/zahrada, www.svetcisteni.cz

Komerční prezentace

Připravte se na jaro