Připravte se na jarní úklid

Zima se přehoupla do své druhé poloviny, a tak se chataři a chalupáři těší, že již brzy vyrazí do svých víkendových domů, které na zimu opustili.

 

 

Před tím, než si začnete užívat chvilky volna, je potřeba pořádně vygruntovat. Nejen na chalupách bude potřeba pořádně vyvětrat, umýt okna a dveře, a podívat se, jaké škody nám v málo větraných prostorách mohla nadělat plíseň. Té spousty práce se nemusíme obávat, protože pokud zvolíme správné pomocníky, budeme mít hotovo raz dva. Na trhu najdeme osvědčené nářadí, chytré pomůcky a přípravky, které si poradí s nejrůznějšími druhy nečistot.

 

Inovovaný WC čistič Bref Power Aktiv je určený k čištění toalet. Cena 50 Kč (Henkel)

Okna, kuchyně, koupelna a WC
Péči o koupelnu a WC můžeme svěřit čisticím prostředkům Bref, Savo, Pulrapid, Krystal, Larrin, Frosch, Ajax, Real, Domestos a jiné, zatímco o dokonalý lesk oken, ale i dalších více než dvaceti různých povrchů – zrcadel, skleněných stolků a prosklených skříněk zajistí například Clin, Iron, Okena, Mr. Muscle, Fixinela a další.

 

Nezapomeňme na tvrdé povrchy
S nečistotami na nich pomohou škrabky a stěrky na sklokeramické, skleněné a dlaždicové plochy. Odstraňují i zaschlé nečistoty bez poškrábání povrchu.

 

Čistič značky Philips vysává, vytírá a suší v jednom kroku. Cena okolo 9 590 Kč (Philips)

 

Pryč se škrábanci
Utržil nábytek škrábance? V tom případě je dobré poohlédnout se po retušovacích tužkách, které jednoduše zamaskují škrábance na dřevěných plochách. Jsou odolné proti vodě a otěru, rychle schnou a trvale kryjí. Barvy lze ve vlhkém stavu kombinovat a mísit.

 

Kombinovaná stěrka na okna, cena 129 Kč (DecoDoma)

Šikovní pomocníci
S chytrými úklidovými pomůckami s nečistotou a prachem zatočíme během okamžiku.Stačí pár tahů a chalupa je zase jako klícka, okna se třpytí a podlahy se po chvilce krásně lesknou. A nás práce s nimi bude bavit.
Máte málo místa? Použijte třeba skládací vědro s uchem, které je vyrobeno z plastu a silikonu. Snadno a rychle je složíte a můžete pověsit. Vědro má výlisek ve dnu a výlevku, která zaručí výbornou manipulaci při vylévání obsahu z vědra.
Na žaluzie vezměte speciální kartáč, se kterým vyčistíte až 6 žaluzií najednou. Jedno okno tak máte uklizené během chvilky. Se skly zase pomůže stěrka s teleskopickou tyčí roztažitelnou od 75 do 150 cm. Z jedné strany je nástavec z jemného mikrovlákna (můžete sejmout a vyprat), z druhé strany gumová stěrka (šířka 31 cm) pro setření saponátu.
Nástavec na vysavač je ideální k úklidu radiátorů, škvír mezi skříněmi, klávesnic nebo vnitřku auta. Díky nástavci na vysavač se konečně dostanete do všech nepřístupných koutů. Hadici jednoduše nasadíte na všechny typy standardních vysavačů a pohodlně vysajete škvíry za skříněmi, radiátory, klávesnice nebo interiér auta.
Vychytávkou je i kartáč na okenní rámy. Má speciální tvar, díky kterému dosáhne hluboko do rámů a kolejniček oken, dveří a sprchových koutů a důkladně je vyčistí. Má odolné plastové štětiny, které odstraňují i zaschlou nečistotu. Praktická je ergonomicky tvarovaná rukojeť s protiskluzovým povrchem softgrip a závěsné očko. Celková délka kartáče je 18 cm.

 

TEXT: HELENA ŠTĚTINOVÁ
FOTO: HENKEL, TCHIBO, DECODOMA

Připravte se na jarní úklid