Při větších rekonstrukcích má smysl renovace stropu a střechy

Rubrika: Market

Pórobeton Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor jsou základní „surovinou“ pro kvalitní rekonstrukce, které plně respektují náročné požadavky na současnou architekturu, energetickou úspornost nebo kvalitu vnitřního prostředí.

U rekonstrukcí menšího rozsahu bude vždy v centru pozornosti každého stavebníka příčka z Ytongu a Silky. U přístaveb doporučuje Xella pro obvodové nosné stěny využít pórobetonové tvárnice Ytong Lambda YQ, u rekonstrukcí většího rozsahu má zejména u menších rodinných domů smysl uvažovat o renovaci stropu a střechy se systémovými řešeními Ytong Ekonom, Ytong Klasik a Ytong Komfort.

Stropy Ytong zpevní stavbu a nabídnou osvědčené a efektivní řešení nového stropu

Ve srovnání s klasickými železobetonovými stropy je jejich hlavní výhodou snadnější a rychlejší realizace. Není třeba celoplošné bednění, stačí podepření v rozpětích po 1,6 metru. Není třeba ani složité vázání výztuže, množství betonu je podstatně menší. Stavebník a projektant si v sortimentu Xella může vybrat dva typy stropů – Ytong Ekonom a Ytong Klasik.

Strop Ytong Ekonom enormně nezatěžuje okolní nosné stěny, jeho atraktivitu navyšují i úsporné tloušťky stropu (200 a 250 mm), menší nároky na betonáž a rychlá (dá se položit i za den), snadná a bezpečná montáž bez nutnosti bednění. Navíc společnost Xella jako výrobce dodává v ceně dodávky stropu kompletní dokumentaci s autorizovanou statikou. Samozřejmostí je i podrobný kladecí plán, díky kterému si s pokládkou stropu poradí každý. Montovaný strop Ytong Ekonom je ideálním řešením pro svépomocnou výstavbu, která je u rekonstrukcí poměrně častou formou.

Pokud to statika domu dovoluje a projektant vyžaduje při větších rozpětích vysokou únosnost, je řešením tradiční vložkový strop s nadbetonávkou Ytong Klasik. Ten navíc nabízí větší variabilitu umístění příček, a ještě lepší akustický útlum.

Zajímavou a moderní cestou, jak realizovat novou střešní konstrukci, jsou masivní pórobetonové střechy Ytong Komfort

Konstrukční systém těchto střech kombinuje příhradové nosníky a výplňové vložky Ytong. Standardně se nosníky pokládají podélně k hřebeni, ale ve výjimečných případech se mohou, vyžaduje-li to projekt, pokládat také kolmo. Maximální sklon střechy je 40°. Střechy Ytong Komfort poskytují excelentní ochranu před přehříváním interiéru. Nulové je u masivních pórobetonových střech i riziko napadení plísněmi, hnilobou nebo hmyzem. V létě také dokonale chrání před přehřátím podkroví – zatímco u klasických střech dojde k znatelnému zvýšení teplot při tropických dnech a nocích už do pěti dnů, u střech Ytong Komfort bude muset majitel domu zapínat klimatizaci až po 28 tropických dnech. A také v tomto případě dostane investor kompletní dokumentaci s autorizovanou statikou v ceně dodávky střechy.

Při větších rekonstrukcích je vhodné využít podporu ze strany společnosti Xella

Xella v podobných případech poskytne odborné technické poradenství, přesně také spočítá, kolik materiálu bude na rekonstrukci potřeba, zboží dopraví a její Ytong mistři pomohou stavebníkovi s náročnými detaily. Součástí nabídky je také zapůjčení profesionálního nářadí.

Více informací o stropech a střechách Ytong najdete na www.xella.cz.

Komerční prezentace

Při větších rekonstrukcích má smysl renovace stropu a střechy