Pomocníci v boji proti alergiím

Alergie. Zdravotní problém, který trápí velkou část populace. Podnětů, které alergii vyvolávají, je celá řada, ovšem dobrá zpráva je, že moderní domácí spotřebiče dokáží výskyt některých alergenů v domácnosti eliminovat.

 

 

Jsou to například pračky, vybavené speciálním pracím programem umožňujícím praní bez alergenů díky o 49 % intenzivnějšímu a delšímu oplachování, než je obvyklé. A při tom zůstává zachována úspornost provozu. (Například Gorenje SensoCare generation s programem AllergyCare, Bosch 6 Avantixx s programem AllergyPlus, LG s Direct Drive pohonem a funkcí parního praní a další.

Některé prací prostředky obsahují více než 15 různých složek, zpravidla jde o chemické látky používané k odstraňování skvrn a nečistot, bělení, změkčení vody, coby prevence usazování vodního kamene nebo na parfemaci. Mnohé z těchto látek jdou hluboko dovnitř tkanin a při nedostatečném propláchnutí mohou při kontaktu s pokožkou snadno vyvolat alergickou reakci – kontaktní dermatitidu. Proto je důležité prádlo nejen dokonale vyprat, ale také důkladně propláchnout.

Tento program lze použít v kombinaci s programy pro bavlnu, barevné a vlněné prádlo, takže vyprat v tomto režimu je možné vše od povlečení, ručníků až po pyžama, košile či spodní prádlo.

 

 

S alergeny dokáží zatočit i moderní sušičky, vybavené technologií, která při procesu ionizace odstraňuje alergeny. V kombinaci s mimořádně účinným filtračním systémem likvidujícím bakterie, viry a roztoče a s dalšími inovativními funkcemi je výsledek nepřekonatelný. Například sušička Gorenje s unikátní technologií IonTech, sušičky Hotpoint Aqualtis nejčastější alergeny z prádla likvidují díky speciálnímu cyklu Antialergení péče a podobně.

Prach, bakterie a další nečistoty i na obtížně přístupných místech hravě zdolají vysavače s vysokým sacím výkonem. Efektivitu úklidu zvýší praktické příslušenství, jako je speciální kartáč, který bez problémů vysaje zvířecí srst, což je další silný alergen. Efektivní jsou vysavače vybavené zdvojenými stěnami sáčků a HEPA filtrem.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: GORENJE, HOTPOINT, LG, BOSCH, ETA

Pomocníci v boji proti alergiím