Pomocníci pro domácí pečení

Máme pro vás několik tipů na moderní kuchyňské spotřebiče, které vám usnadní pečení i další přípravu jídel. Upečte si o víkendu na chalupě čerstvý chleba, rohlíky nebo buchty!

 

Pekárna

 

Pekárna chleba Philco PHBM 7000
Tato domácí pekárna pro přípravu lahodného čerstvého pečiva je vybavena ovládacím panelem z tvrzeného skla. Nádoba a hnětací hák z odolného nepřilnavého materiálu poskytují jednoduchou údržbu. Vybírat můžete z 12 programů a dvou velikostí bochníku – o váze 0,7 a 1 kg. Při výpadku elektrického proudu se nemusíte obávat přerušení pečícího cyklu, pekárna má vyrovnávací paměť. Samozřejmostí je velký podsvícený LCD displej a díky průhledu do pečící nádoby můžete snadno kontrolovat správný průběh pečení. Doporučená maloobchodní cena pekárny chleba Philco PHBM 7000 je 2999 Kč včetně DPH.

 

Robot

 

Kuchyňský robot Sencor STM 301X
Kuchyňský robot Sencor STM 301X je ideální pro přípravu větších objemů těsta, krémů, šlehačky či pěny. Díky nerezové míse o objemu 4 l má kapacitu pro přípravu až 1,6 kg těsta, může šlehat až 8 vaječných bílků. Robot disponuje třemi výměnnými nástavci – hnětacím hákem, míchací metlou a šlehací balónovou metlou, a šesti rychlostmi. Planetární systém hnětení, míchání a šlehání garantuje dokonalé promíchání ingrediencí. Bajonetový systém uchycení nástavců umožňuje rychlé sestavení i výměnu. Díky pulznímu režimu je možné krátkodobé spuštění chodu na maximální výkon. Vyjímatelnou nerezovou mísu je možno mýt v myčce. Doporučená prodejní cena kuchyňského robotu Sencor  STM 301X je 2 499 Kč včetně DPH.

 

Foodprocesor

Objevte foodprocesor
Foodprocessor  Catler FP 8010 se může pochlubit svým všestranným použitím. Díky tomu se stane nejen plnohodnotným partnerem ve Vaší kuchyni, ale i nepostradatelným pomocníkem profesionálních kuchařů. Skloubením jedinečného designu a kombinací materiálů a unikátních příslušenství vznikl nepostradatelný multifunčkní přístroj, jenž by neměl chybět v žádné domácnosi.
S foodprocessorem Catler FP 8010 si za krátkou chvíli můžete snadno připravit potřebné potraviny. Přístroj krájí na jemné, či hrubé proužky nebo požadovanou výšku, zvládá nakrájet hranolky, seká najemno i nahrubo, šlehá, připravuje kaše nebo pyré a hněte. Svou multifunkčností Vám usnadní a urychlí přípravu Vašeho oblíbeného jídla. Předností foodprocessoru Catler FP 8010 je extra velký plnící otvor o šířce 14 cm, který umožňuje vkládat celé potraviny bez nutného krájení. O zpracování potraviny během několika vteřin se stará silný indukční motor o příkonu 2 000. Přístroj je vybaven dvoudílným přítlačným nástavcem. Menší nástavec vložení vně velkého umožňuje přidávat menší či sypké potraviny bez přerušení chodu přístroje. Zároveň také slouží jako odměrka. Pro zajištění bezpečnosti se přístroj automaticky vypne, pokud je velký přítlačný nástavec vyjmut. Praktická je velká mísa s rukojetí o objemu 2,5 litru, která umožňuje zpracovat velké množství surovin či tekutin. Do velké mísy lze vložit menší mísu (objem 1 litr) při zpracování menšího množství.
Přístroj disponuje širokým příslušenstvím – několika noži, krájecími disky a šlehacím diskem, kterými lze zpracovat všechny druhy potravin. Unikátní je dvojitý sekací nůž QUAD TM – je vybaven 4mi noži, které sekají ve 4 úrovních a dosahují tak maximální efektivity sekání a také krájecí disk s nastavitelnou výškou krájení. S jeho pomocí lze krájet plátky o tloušťce 0,5 – 8 mm a v tomto rozmezí ho nastavit do 24 pozic. Velice užitečný je časovač, na kterém si můžete nastavit přesnou dobu, po které se přístroj automaticky vypne. Čas je viditelný na přehledném LCD displeji. Doporučená maloobchodní cena je 14 990 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Pomocníci pro domácí pečení