Pojďte dál!

Rubrika: Interiér

Dveře v interiéru si zasluhují naši pozornost, nejen pro případ rekonstrukce či nové stavby. Měly by sjednocovat vzhled interiéru a zároveň s ním dokonale ladit.

Jiné dveře se budou hodit do bytu a jiné na chalupu. Ale i tam se mohou odlišovat, a to radikálně. Zatímco v historických prostorách se budeme snažit uchovat původní nízké dveře z masivu s ozdobným kováním, profilovanými kazetami, někdy i s vitráží, v nově budovaných podkrovních ložnicích uplatníme i modernější styl. Volit sem můžeme dveře dřevěné, se světlou  dýhou či barevným lakem. Anebo je pojednáme po svém a ozdobíme originálním nátěrem.

www.dulux.cz, www.sapeli-dvere.cz, www.solodoor.cz

Až budete příště malovat, zkuste i dveře ozdobit originálním dekorem.


Náš tip

Ke dveřím patří kování. Nejviditelnější bývají kliky. Kromě klasických kovových si můžete vybrat i výrobky v kombinaci kovu a porcelánu – jednobarevného či s dekorem. www.bohemia-porcelan.cz, www.dvere-kovani.cz

Jsou vaše dveře ohmatané a místy dokonce oprýskané? Zauvažujte o novém nátěru. A zkuste zvolit nějakou světlou barvu.

Připravila: Martina Lžičařová

Foto: AkzoNobel, SAPELI, SOLODOOR, Zdeněk Roller, Pavel Veselý a Shutterstock

Dveře nemusí být nutně jen v barvě dřeva. Zvláště v soukromých prostorách můžou mít svěží jasné odstíny. Například lakované dveře Rainbow se nabízejí v pěti zajímavých barvách včetně žluté.

I dýhované dveře lze oživit. Barevné orámování jim dodá šmrncovní vzhled.

 

Pojďte dál!