U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

PODZIMNÍ VĚNCE

Kategorie: Inspirace | Autor: Hana Šebestová

V přírodě i na zahradě najdeme v této době spoustu materiálu pro výrobu zajímavých podzimních dekorací. Využít se dá téměř cokoliv, například zářivě oranžové měchýřky mochyně (Physalis), ale doslova i odpadní materiál – různé části makovic, které nám zůstaly po sklizni máku.

Krása z makovic

Potřebujeme větší množství zbytků makovic, slaměný věnec o průměru 30 – 40 cm, na pruhy nastříhanou jutovou tkaninu, pevný drát na očko, papírový provázek nebo drátek a tavnou lepicí pistoli. Nejdříve pevně omotáme jutou slaměný věnec, pak připevníme očko na zavěšení a začneme s přilepováním makovic. Snažíme se hustě pokrýt celou plochu věnce. Když máme tělo věnce hotovo, připravíme si materiál na “převis”. Jednotlivé kusy makovic navazujeme buď na papírový provázek nebo na slabý drátek. Převis má být zhruba 2x delší než průměr věnce. Samozřejmě ho můžeme přizpůsobit místu, kde bude viset. Další variantou je zdobení převisu také vlčími máky z papíru a lýkem.

“Slunce” z mochyně

Jiný věnec vytvoříme hustým nalepováním měchýřků mochyně na slaměný podklad, upravený jako v předchozím případě. Převis tvoří oranžové lýko, které přichytíme na spodní straně věnce. Obě dekorace se budou vyjímat pře-devším v exteriéru chalupy. Můžeme je pověsit na dveře domu i na vrata stodoly, na plot i na stěnu domu či kůlny. Vybereme takové místo i pozadí, aby naše dílo co nejvíce vyniklo. Věnec se ale uplatní i v interiéru domu, nejlépe ve vstupní hale nebo na schodišti.

Foto – Věnec z makovic zdobí převis, na kterém jsme použili vedle makovic i rudé papírové vlčí máky a lýko v přírodní barvě

Foto – Připravíme si vše potřebné

Foto – Části makovic lepíme hustě vedle sebe

Foto – Zářivý věnec z měchýřků mochyně a pruhů barevného lýka

FOTO AUTORKA

PODZIMNÍ VĚNCE