U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Po malířích již uklízet nemusíme

Kategorie: | Autor:

Na každé malování je potřeba se řádně připravit tak, aby proběhlo hladce a s dobrým výsledkem. Většinu z nás obvykle straší představa následného velkého úklidu. Ten si můžeme značně usnadnit, zakryjeme-li důkladně všechny věci dřív, než nastoupí malíř se štětkou nebo válečkem v ruce. Jednoduché a praktické řešení nabízí firma PROMI, v.o.s. Stačí vše předem spolehlivě zabalit do některé ze zakrývacích fólií, jež dodává na český trh. A nemusí jít zrovna o malování, l při nejrůznějších stavebních pracech, kdy je problém ochránit ostatní místnosti před nepříjemným prachem se můžou hodit. Zakrývací fólie v nejrůznějších velikostech jsou vhodné na velké plochy. Mají na okraji jemnou krepovou lepicí pásku, takže se snadno přichytí k podkladu. Použijeme je např. na kuchyňskou linku nebo klavír, pokryjeme jí celou podlahu včetně koberce. Tady doporučujeme pásku lepit pod okraj koberce tak, aby nedošlo k odlepení fólie např. při přesunu štaflí. Fólie jsou vhodné i k zakrytí dveří jako zábrana proti průniku prachu. Velké a těžké kusy nábytku, které nedokážeme přestěhovat a musí zůstat v místnosti, kde se maluje, se dají chránit zabalením do fixační a smršťovací fólie, jež hladce kopíruje povrch. Do sortimentu firmy PROMI patří i různé zakrývací pásky. Ochrání rámy oken a dveří, podlahové lišty, vypínače i zásuvky. Jsou dodávány v různých šířích a ve dvou základních typech: jemně nebo silně krepované. Silné krepované se používají především na zakrytí povrchů, kde je potřeba pásku zatočit. PROMI nabízí i pásky, určené do venkovního prostředí, neboť dokážou odolat všem povětrnostním vlivům. V sortimentu jsou i speciální oboustranně lepicí pásky, vhodné k fixaci fólií. Předností všech zakrývacích pásek je, že po odlepení nezanechávají stopy lepidla.

Bublinková fólie

Spolehlivou ochranu nábytku a dalšího vybavení domácnosti před mechanickým poškozením při malování, stěhování, opravách a údržbě bytu bez problému zajistí bublinková fólie od firmy PROMI, v.o.s. Lze ji použít jako podložku pod štafle při malování i na zabalení drahých elektrospotřebičů a na jejich ochranu před poškozením otřesy při dopravě. Osvědčila se jako vložka mezi kusy nábytku při stěhování (zabrání odření styčných ploch), k ochraně objektivů, počítačů, bezpečně chrání například nohy stolu či jiného nábytku před vzlínající vlhkostí. Fólie se snadno stříhá na menší kousky i slepuje do větších kusů, například průhlednou balicí páskou, kterou PROMI též dodává na český trh. Další předností bublinkové fólie je možnost jejího opakovaného použití.

Fixační a smršťovací fólií zabalíme nábytek, s nimž je obtížné manipulovat. Ve spodní části je fólie zajištěna samolepicí páskou.

Fólií zabezpečíme oboustranně lepící páskou. Nábytek pak není nutné rozebírat a dokonce nemusíme uklízet pracovní plochu.

K zakrytí rámů oken a dveří před znečištěním, jsou určeny samo- lepicí pásky.

K utěsnění dveří doporučujeme použít zakrývací fólii s krepovou páskou.

PROMI, v.o.s.

Hlubočepská 70, 152 00 Praha 5

Tel.: 251 682 130, Fax: 251 682 131

E-mail: promi@promi-praha.cz

Výrobky PROMI zakoupíte v obchodních řetězcích a specializovaných řetězcích pro kutily

Po malířích již uklízet nemusíme