Plíseň v bytě, plíseň v domě i na fasádě? Zbavte se jich navždy s novinkou od ETERNALu!

Rubrika: Market

Nátěrové hmoty ETERNAL IN steril a ETERNAL antibakteriální představují unikátní řešení, jak se navždy zbavit vleklého problému jako je plíseň na zdi v bytě, domě či plíseň na fasádě, výskytu choroboplodných bakterií, a to zcela ekologickou cestou. Jde o novinky, jež jsou výsledkem českého výzkumu za použití hi-tech technologie a představují zcela nový, ojedinělý nástroj, jak na plísně a bakterie.

 

ETERNAL IN steril
Jedná se o bílou disperzní omyvatelnou malířskou barvu určenou k prevenci i sanaci biotického napadení stěn v interiéru (plísně, bakterie, mikroorganismy). Uplatnění najde tam, kde je vyžadována maximální sterilita prostředí, v místech s vysokou vlhkostí a rizikem kontaminací plísněmi a bakteriemi. Díky své samodezinfekční schopnosti představuje vysoce účinné řešení pro zmírnění následků běžného napadení stěn nebo v případě zmírnění následků po povodních: Obecně vytváří v bytech a domech zdravé prostředí, zejména pro alergiky a astmatiky. Barva je bez nepříjemného zápachu, odolná, omyvatelná, paropropustná s vynikající otěruvzdorností.


ETERNAL antibakteriální
Je vrchní transparentní lak určený taktéž k potlačení biotických projevů zejména na barevných površích v interiéru i exteriéru. ETERNAL antibakteriální tvoří omyvatelný nátěr odolný povětrnostním vlivům, proto je vhodný na odstranění biotického napadení fasád či venkovních obkladů. Prakticky nemění vzhled barevného podkladu a nezhoršuje propustnost vodní páry ošetřeným povrchem.

Oba produkty představují permanentní ochranu stavebních konstrukcí proti biotickému napadení. Princip účinnosti obou nátěrových hmot je naprosto stejný, jejich použití se liší pouze v požadavku na zachování barevnosti podkladu.


Princip fungování nátěrů

Každý mikroorganismus (plísně, kvasinky, houby, bakterie) má buněčnou stěnu, která mu dává tvar a drží ho pohromadě. Součástí buněčné stěny jsou ionty. Obě uvedené nátěrové hmoty fungují na principu iontoměniče, který v místě dotyku buňky s nátěrem narušuje buněčnou stěnu. Tím dojde k jejímu zeslabení natolik, že vysoký vnitřní buněčný tlak způsobí její protržení a následnou smrt buňky. Buňka se proti tomuto útoku neumí účinně bránit, ani si vybudovat odolnost. Proces likvidace buněk je čistě dotyková záležitost. Není třeba se obávat rozkladu lidských buněk, např. při potřísnění.

10 důvodů, proč malovat barvou ETERNAL IN steril a ETERNAL antibakteriální

  • protiplísňové nátěry – účinkují i na odolné typy plísní bakterií i kvasinek
  • působí trvale, jejich funkčnost v čase neklesá
  • mají samodesinfekční funkci
  • buňky si na ně nemohou vytvořit odolnost
  • neobsahují žádné škodlivé či těkavé látky
  • jsou odolné, omyvatelné, paropropustné s vynikající otěruvzdorností
  • TOP ekologické produkty na trhu
  • nabízí řešení problémů v interiéru i exteriéru
  • preventivní nátěr stojí méně než odstraňování následků napadení
  • stojí jen nepatrně více než u běžné malířské barvy či fasádní barvy

Jak je použít

Pro bílý interiér preventivně či na problematická místa je vhodné použít malířskou barvu ETERNAL IN steril. Barva má unikátní kryvost a bělost. Nelze ji však tónovat běžně dostupnými koloranty. Přidáním běžných barevných pigmentů by mohlo dojít k narušení skladby receptury, a tím k porušení funkce nátěru.

Pro zachování barevného povrchu stěn v interiéru či fasád a obkladů v exteriéru je nutné použít jako finální vrstvu transparentní ETERNAL antibakteriální.

www.barvy-eternal.cz

 

 

Komerční prezentace

Plíseň v bytě, plíseň v domě i na fasádě? Zbavte se jich navždy s novinkou od ETERNALu!