U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

PILY NA SÁDROKARTON

Kategorie: Stavba | Autor: mm

Náš tip

Sádrokarton lze řezat pomocí různých technik a nástrojů. Záleží na velikosti a profilu materiálu. Na tenké sádrokartonové stěny poslouží i ostrý nůž. Pokud však pracujete s různými sádrokartonovými profily, používáte dvoustěnné sádrokartonové desky, chcete zpracovávat větší rozměry, doporučujeme použít pilku, speciálně upravenou pro sádrokarton – např. model PC-24-PLS od firmy Bahco.

Specialitou této pily jsou profily zubů, které byly vyvinuty pro maximální přesnost a hladkost výsledného řezu. Podstatou jsou hluboké zubové drážky pro dostatečné vynášení řezaného materiálu a minimální ucpávání při řezu. Tyto nepravidelné zuby zabraňují “oškubání” materiálu. Díky jejich profilu lze pilku výborně využít i pro řezání dřevotřísky.

Rukojeť je uzpůsobena tak, aby ruka při práci byla co nejvíc v linii řezu. To umožňuje vyšší efektivitu (neztrácíte energii vynaloženou na řezání) a především řežete přesně a bezpečně. Šroubovaná dvousložková plastová rukojeť opět potvrzuje perfektní ergonomičnost Bahco nářadí.

FOTO ARCHIV ROMBA DRYWALL A BAHCO

PILY NA SÁDROKARTON