U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

OPALOVACÍ PISTOLE

Kategorie: Speciál – nátěry pro dům a zahradu | Autor: zi

s digitálním ukazatelem a tepelnou pojistkou

Náš tip

K odstraňování starých nátěrů, ohýbání plastových trubek či cínování kovových dílů je dobré volit spolehlivého pomocníka. Doporučujeme informovat se na nové opalovací pistole Bosch.

* Všechny tři nové typy (PHG 500-2, PHG 600-3 a PHG 630 DCE) jsou standardně vybaveny teplotní ochranou, která automaticky hlídá pistoli proti přehřátí a jejímu následnému poškození, např. je-li pistole přiložena příliš blízko k opalované ploše. Jiná pistole by se přehřála, topná spirála by se trvale poškodila a pistole by přestala fungovat. A výměna topné spirály je často dražší, než nákupní cena nového přístroje. Opalovací pistole Bosch vše automaticky hlídá. Jakmile je pistole dostačujícím způsobem ochlazena, zapne se automaticky opět původně přerušené foukání horkého vzduchu. Práce je tedy velmi bezpečná a pohodlná i za nejvyšších teplot.

* Z výše uvedených typů nás zaujal nejlépe vybavený model, nesoucí označení PHG 630 DCE. Pracuje s příkonem 2000 W v plynule nastavitelném teplotním rozmezí 50 – 630 °C. Proudění vzduchu lze nastavit ve třech stupních: 250, 300 nebo 500 l/min. Tato opalovací pistole je také vybavena elektronikou, která umí udržet konstantní nastavenou teplotu. Hodnoty předvolené teploty je stále vidět na velkém grafickém displeji. Tak mohou být dodrženy i náročné technologické postupy.

* Ke všem modelům opalovacích pistolí Bosch je možné dokoupit nástrčnou ochrannou trysku, s níž lze nasměrovat proud horkého vzduchu jen na místa, kam potřebujeme. To se hodí zejména při opalování starých nátěrů na oknech. Skla se nepoškodí a práce přibývá.

foto archiv BOSCH A BARVY TEBAS

OPALOVACÍ PISTOLE