Omítka pro sanaci i zateplení

Omítka Sanaver je hotová směs, která smícháním s vodou vytváří plastickou maltu, která funguje jako sanační, ale zároveň jako zateplovací. S její aplikací si poradí i kutil.

 

Schema použití omítky Sanaver

 

Omítka Sanaver je vyrobena z přírodních materiálů. Má velmi nízký součinitel tepelné vodivosti (λ= cca 0,09 W/mK), velmi dobře tedy tepelně izoluje. Koeficient absorpce vody, dosahující méně než 3 % za 120 dnů ve vodě, a dobrá propustnost dělá z této omítky zároveň skvělou ochranu před povětrnostními vlivy. Omítka rychle odstraňuje vlhkost, čímž zamezuje vzniku plísní na povrchu stěn i uvnitř stavební konstrukce (tomu napomáhá i hodnota pH 10). Díky svým kapilárně aktivním vlastnostem vytváří zdravé a příjemné klima pro bydlení.

 

Balení omítky Sanaver

 

 

Sanaver lze použít jako vnitřní i fasádní omítku cihelných, betonových, železobetonových, pórobetonových, skleněných, dřevěných a kovových podkladů. Je vhodný pro omítání pemzových i sádrokartonových podkladů jednod je vyrobena z přírodních materiálů uchého i složitého tvaru. Díky nízké objemové hmotnosti dovede omítka velmi dobře eliminovat objemové změny podkladních materiálu a proto je vhodná jako finální povrchová úprava pro tepelně izolační zdivo, jako je například Ytong. Uplatní se i při modelování členitých fasádních prvků, takže je vhodná pro rekonstrukci a restaurování památkových objektů (náhrada cementu metakaolínem).

Velice nízká objemová hmotnost Sanaveru navíc šetří náklady při dopravě, manipulaci a zpracování! Pro srovnání – na 1 m2 sanační omítky Sanaver o tloušťce zhruba 2,3 cm je třeba 7 kg suché směsi . Na tutéž plochu běžných sanačních omítek je to přes 20 kg směsi. Sanaver je plně odolný proti působení solí vyplavovaných z vlhkého zdiva. Překračuje i několikanásobně vlastnosti požadované pro sanační omítky, například pórovitost má přes 70%. Izoluje proti vodě, žáru, požáru (třída reakce na oheň A1) a hluku. Přírodní absorpční struktura Sanaveru zaručuje kvalitní zvukovou izolaci (koeficient pohlcování zvuku 28 dB, napomáhá tak k vytvoření akustického prostředí v prostoru a zabraňující ozvěnám. Omítku zakoupíte v balení po 7kg (zhruba  399,00 Kč).

Více informací najdete na  www.meffert.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: MEFFERT

 

Omítka pro sanaci i zateplení