Odborník radí: hypotéka na chalupu

O hypotéku na pořízení chalupy můžete žádat i ve zralém věku

Možnost řešit pořízení nemovitosti prostřednictvím hypotéčního úvěru není určena jen pro mladé. Plánujete-li užít si chalupaření a aktivního odpočinku na venkově ve zralém věku, můžete hypotéky rovněž využít.   “Už dlouho toužíme se ženou pořídit si nějaké víkendové bydlení,” napsal nám čtenář.  “Je nám oběma o něco víc než padesát, jsme stále zaměstnaní a chtěli bychom koupit nějakou chalupu na venkově. Můžeme i v tomto případě žádat o hypotéku? A pokud ano, jaké jsou podmínky?”
Na otázku odpovídá hypotéční poradkyně Iveta Novotná. “Samozřejmě, zažádat si můžete. Je jen otázka, jak velkou částku si hodláte půjčit a kolik chcete dát ze svého. Některé banky už dnes nabízejí možnost splácení až do 70 let, přičemž standardně je to do 64 let,” vysvětluje Iveta Novotná.
“Vzhledem k vašemu věku musíte především zvážit všechna rizika, která souvisejí s vašimi příjmy. Jinak současná doba hypotékám přeje. Nízké úrokové sazby a konkurenční boj o klienty mezi bankovními institucemi jsou předpokladem pro to, aby vám některá z bank vyšla maximálně vstříc. Nákup rekreačního objektu na hypotéku můžete, tak jako mnoho jiných, pojmout jako investici do budoucnosti. Pokud máte volné finance v měsíčním rozpočtu a vědomí jistého příjmu, pak si najděte šikovného hypotečního poradce a jděte do toho. Pokud máte ale jen trochu pochybnosti, raději si vše ještě všechno promyslete. Nebo se obraťte na naši hypoteční poradnu. Chalupa by měla být prostředkem k relaxaci a ne místem, kde přemýšlíte o svých měsíčních splátkách,” dodává poradkyně.

Více informací najdete na www.poradnahypotek.cz.

TEXT A FOTO: REDAKCE

Odborník radí: hypotéka na chalupu