Kozí mejdan

Na samotě Milkovice u Libáně okres Jičín (mezi Kopidlnem a Sobotkou a zámky Dětenice a Staré Hrady) se od 30. července do 3. srpna odehraje tradiční Kozí mejdan. Pro milovníky koz, pobytu v přírodě a hudby ho pořádá Spolek přátel koz.

 

 

Jde o netradiční a neformální festival, který předpokládá aktivní zapojení účastníků. Na programu je víceméně nepřetržitá hudební produkce různých stylů , žánrů a provedení na dvou pódiích ve stodole a na louce. K tomu autorská čtení, divadla, promítání filmů, malování, dětské hry, přednášky, koupání, procházky po okolí a další…
Kozí mejdan je bez stánkařů, dealerů, ochranek a plotů. Je zajištěna vegetariánská kuchyně, moučníky, pekařské výrobky, wc, sprchy, pivo, víno, limo, zmrzlina. Koná se za každého počasí, vstupné je dobrovolné, ceny podle pořadatelů lidové.

 

 

Pro cestu na festival je vhodné využít k cestě hromadnou dopravu. Vlakem se jede do Kopidlna, nebo do Dolního Bousova, autobusem do Libáně. Parkování na statku je omezené. Spát lze ve vlastních stanech mezi stromy v sadu, děti, psi a další rodinní miláčci jsou vítáni.
Kozí mejdan nemá pevně stanovený program, pořadatelé proto vyzývají všechny, kdo chtějí zahrát, aby přijeli s nástrojem nebo s kapelou. Podrobnější informace najdete na www.milkovice.cz

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Kozí mejdan