Nový nátěr na sádrokarton

Sádrokartonové desky, které z prostředí odbourávají škodlivý formaldehyd, mají u zákazníků úspěch. Teď k nim společnost Rigips začíná prodávat i speciální extrémně prodyšný nátěr, který zabezpečí dokonalou a dlouhotrvající funkci desek Activ´Air. K dostání je už teď pod názvem AirMal.

 

 

Rigips už nějakou dobu prodává rovněž  sádrokartonovou desku Activ´Air, která disponuje technologií umožňující pohlcování formaldehydu. Deska této látky ze vzduchu dokáže absorbovat až 70 procent. Formaldehyd je lidskému zdraví škodlivý a bohužel se nachází v mnoha komponentech našich interiérů. Ve vnitřním prostředí se uvolňuje především z dřevotřísek, které se používaly zejména při výrobě nábytku a podlah. Formaldehyd je obsažen také ve starých barvách, lacích, lepidlech, kobercovinách nebo textiliích.

 

 

AirMal
Aby technologie Activ´Air opravdu fungovala a formaldehyd ze vzduchu pohlcovala, je potřeba používat vhodné finální nátěry. AirMal splňuje přesně to, co desky potřebují: je velmi prodyšný – sněhobílý – vysoce kryvý – otěruvzdorný – tónovatelný. Naopak nevhodné jsou nátěry na minerální bázi (vápenné, na bázi vodního skla) i hliníkové nátěry. Pro funkčnost technologie Activ´Air se doporučují nátěry co nejvíce prodyšné s co nejnižší hodnotou sd. Hodnota sd , neboli ekvivalentní difúzní tloušťka, charakterizuje těsnost materiálu. AirMal je velmi prodyšný. Jeho hodnota sd je 0,02 m. Je ředitelný čistou vodou a vyrábí se v barevných odstínech podle vzorníku WEBER color line. Tónování lze též provádět tónovacími barvami vhodnými pro disperzní nátěry. AirMal se prodává v 15 kg balení.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: RIGIPS

Nový nátěr na sádrokarton