(Nejen) jarní úklid

Úklid se neřadí zrovna mezi činnosti, které bychom dobrovolně vyhledávali a užívali si je. Právě proto se nám do něj často nechce a zbytečně ho odkládáme. A na jaře nás čeká více práce než jindy. S účinnými úklidovými prostředky a chytrými pomocníky to ale půjde přece jen lépe.

 

Savo na nádobí - pomeranč

 

 

Důležitý je i správný postup při úklidu: vždy postupujte směrem od stropu dolů a dodržujte pořadí místností. Nejprve omeťte stropy od pavučin a prachu, dále umyjte okna včetně rámů i parapetů a setřete nebo vysajte prach z nábytku. Končete podlahami, na které mezitím napadaly veškeré nečistoty z vrchu – ty napřed vysajte a až poté umyjte.
Co se týče pořadí místností – začnete-li jako první uklízet třeba ložnici a ne koupelnu se záchodem, nestane se vám, že budete do již nablýskané záchodové mísy vylévat špinavou vodu z oken. Koupelna a záchod proto patří kvůli využívání odtoků až na závěr.

 

 

Čistá okna
Inovovaný čistič oken WV 5 Plus od Kärcheru nabízí komfortní manipulaci, během chvilky s ním budete mít okna čistá, beze šmouh a zbytečných kapek. Skládá se z nástřikové mycí části a odsávací části poháněné akumulátorem. To zaručí, že vám špinavá voda při čištění oken a zrcadel nebude odkapávat na zem. Na jeden zátah s ním zvládnete až 105 metrů čtverečních, tedy přibližně 35 oken.

 

Hygienické WC
Výhodou nového 5in1 Point block Dr. Devil HYGIENIC Clean fresh je kromě částečné průhlednosti gelu ve tvaru kytičky (kterou z pouzdra vytlačíme přímo na vnitřní stěnu záchodové mísy) i obsah speciální POWER PLUS složky, která zesiluje čisticí účinek. Toaleta tak bude hygienicky čistá, chráněná před vznikem vodního kamene a provoněná příjemnou svěží vůní.

 

Cif Ultra univerzální odmašťovač

 

Všestranný pomocník
Úklid usnadní i čisticí sprej Cif Ultra Univerzální odmašťovač. Sprej stačí pouze nastříkat na znečištěný povrch, setřít vlhkým hadříkem a mastnota je pryč! Díky technologii Multi Active System přípravek zaručuje ultraúčinné odstranění i té nejodolnější mastnoty. A to z každého povrchu. Vyčistíme s ním například zaschlou mastnotu v troubě či na sporáku, usedlou špínu na žaluziích i nečistoty z jízdního kola a rámů kol automobilu či motocyklu. Přípravek je vhodný i na ty nejcitlivější plochy, jako je mramor, sklo, keramika či nerez. Cif Ultra univerzální odmašťovač je navíc jediný čisticí sprej na trhu, který můžeme aplikovat dokonce i na bavlnu a len a hravě s ním očistit zažloutlý límec nebo manžety košile. Přípravek voní po marseillském mýdlu, k dostání je v praktické lahvi s rozprašovačem.

 

Savo na nádobí

 

Savo nově také na nádobí
Oblíbená značka přináší novinku – Savo Na nádobí. Přípravek má díky obsahu citronové šťávy velkou odmašťovací schopnost (odstraní mastnotu i z plastového nádobí). Vybrat si můžeme ze tří variant. Zelené Savo voní po limetce a jasmínu a účinkuje i ve studené vodě. Oranžové Savo voní po pomerančových květech a dokonale odstraňuje nežádoucí pachy z nádobí, například pach česneku, cibule nebo rybiny z dřevěných prkének a podobně. A modrá varianta Sava s vůní limetky a máty pomáhá zachovávat houbičku hygienicky čistou.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

(Nejen) jarní úklid