Nečekejte se skleníkem

Bez skleníku se správný zahrádkář obejde jen těžko. Ideální dobou pro jeho stavbu je podzim, ale pokud jste to nestihli, nemusíte zoufat. Jaro je totiž skoro stejně vhodné, chce to mít jen trochu štěstí, co se počasí týče.

Skleník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Čím dříve skleník postavíte, tím dříve můžete pěstovat,“ říká Pavel Čečrdle z oddělení Hobby a zahrada MALL.CZ. „Jarní stavba skleníku je o něco komplikovanější v tom, že počasí může být chladnější a nestálé a hrozí i zmrzlá nebo blátivá půda. Byla by ale škoda kvůli pohodlí a čekání na vhodnější podzim promeškat celou sezónu,“ nabádá.

Jednoduchá stavba

Zahrádkářům vyhovuje jednoduchost, s jakou lze moderní skleníky postavit. Obvykle není potřeba budovat podezdívku a nutné není ani stavební povolení – podle stavebního zákona jsou od této povinnosti osvobozeny stavby do 40 m2 plochy a pětimetrové výšky. Odměnou za trochu práce navíc pak je výrazně prodloužená zahrádkářská sezóna a bohatší úroda. Skleník lze totiž využít od časného jara až do pozdního podzimu. Na začátku jara třeba pro sadbu, později pro zeleninu, luštěniny, bylinky či ovoce podle vlastní chuti.

 

Náš tip:

LanitPlast 6×8 – 5000
Polykarbonátový skleník nové řady Lanitplast. Jeho předností  je moderní řešení uchycení prosklení, které se zasouvá do hliníkových profilů. Tím je zvýšena celková pevnost a stabilita skleníku. Rozměry: š. 193 cm x d. 257 cm x v. 197 cm. Plocha: 4,96 m2. Cena na MALL.CZ je  8 990 korun.

www.mall.cz

Text: redakce
Foto: MALL.CZ

Nečekejte se skleníkem