Na dorty a cukrovinky

Aby se dorty, koláče a ostatní cukrářské výrobky na stole pěkně vyjímaly, měli bychom mít pro ně vhodné ploché tácky a tácy, patrové etažéry, stojany a podnosy. Mohou být z porcelánu, keramiky, skla i kovu, jednobarevné i s dekorem, tvarově střízlivé i bohatěji tvarované – podle toho, jak chceme ladit prostřený stůl.

 

1

Široký výběr najdeme například v Bella Rose, jež nabízí  originální designové nádobí ze Skandinávie. Keramický etažér Isabela s ručně malovaným vzorem je v zelené nebo modré variantě. Spodní talíř má průměr 25,5cm, horní 20,5cm. Koupíte ho za 1 439 Kč (obr. 1).

 

2

Servírovací keramický tácek Pernille s malovaným dekorem je ve dvou variantách – s fialovým a oranžovým vzorem. Je možné ho mýt v myčce nádobí a je vhodný i do mikrovlnné trouby. Rozměry jsou délka 21 cm, šířka 13 cm, výška 2,5 cm, cena je 309 Kč (obr. 2).

 

3

Keramický stojan Mynte na dort či cukrovinky je v zelenkavé barvě, ve spodní části ho zdobí jemné vroubky. Průměr má 29 cm, výšku 11,5 cm. Stojí 699 Kč (obr. 3). Ozdobou každého stolu bude skleněný podnos na noze s poklopem, zdobený vroubky. Pořídíte ho za 1 069 Kč

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV

Na dorty a cukrovinky