Myslete na zdraví svých psích miláčků

Mnozí pejskaři se o své miláčky vzorně starají. Ale kupování pochutin a hraček není jedinou činností, kterou jim můžeme dát najevo svou přízeň. Nedílnou součástí spokojeného života vašeho psího kamaráda by měl být zájem o jeho zdraví a hygienu. S důkladnou péčí o srst bychom měli začínat již u štěněte, aby si zvíře zvyklo a nechalo se v dospělém věku ošetřit.

 

 

Nejlepší prevencí před kožními problémy je pravidelné koupání, pomáhá udržovat kůži a srst v dobré kondici a zlepšuje pohodu zvířete. Použitím vhodného šamponu se smyjí nečistoty,  nepříjemné pachy a částečně i parazité. Šetrný kondicionér zvýší pevnost, pružnost a lesk srsti zvířete. Součástí pravidelné hygieny by měla být i péče o uši a jiné části těla. Samozřejmostí by měla být ochrana vašeho kamaráda před nepříjemnými parazity.

 

Šampon zbaví pejska nečistot i parazitů
Pravidelnou péčí o psa lze předcházet mnohým problémům. Přístup ke zvířeti by měl být individuální, podle rasy a velikosti nebo podle prostředí, ve kterém žije. Jinou péči vyžaduje malý pes na rozdíl od velkého, dlouhosrstý nebo naopak hladkosrstý. Každodenní používání mýdla nebo šamponu není vhodné, protože se smývá povrchová ochranná tuková vrstva kůže. Péče o srst pejska pomocí šamponu a kondicionéru několikrát do roka je však vhodná, ideálně pomocí přípravků, které obsahují účinné látky zlepšující jejich kondici. Například jemný šampon a kondicionér ARPALIT NEO s extraktem z listů čajovníku obsahují kromě vitaminů i olivový olej a elastin, po kterých zůstává srst pružná, hladká, lesklá a snadněji se kartáčuje. Pokud chcete zároveň zbavit pejska i nepříjemných parazitů, zvolit můžete jemný šampon a kondicionér ARPALIT NEO s bambusovým extraktem, který navíc účinně bojuje proti blechám, klíšťatům, vším a všenkám.

 

Jak postupovat?
Před samotnou koupelí ve vlažné vodě psa vykartáčujte, aby se zbavil starých chlupů a nečistot, a srst s pokožkou namočte. Šampon naneste na hřbet, boky a končetiny a krouživými pohyby vytvořte bohatou pěnu. Při ošetření hlavy a „obličeje“ postupujte opatrně, zejména v oblasti očí a otvorů. Při oplachování nešetřete vodou a po umytí naneste na celé tělo kondicionér. Opatrným mnutím po dobu 2 – 5 minut vtírejte a poté pečlivě opláchněte vlažnou vodou. Zvíře po vykoupání dobře vysušte fénem, ručníkem nebo ho nechte volně uschnout.

 

Čistá ouška – dobrý sluch
Zapomínat bychom neměli ani na péči o psí ouška. Ačkoliv je frekvence závislá na velikosti rasy a stáří psa, ideální je čistit uši přibližně jednou za měsíc. Pro preventivní péči stačí použít běžné přípravky, které mají schopnost rozpouštět ušní maz a částečně dezinfikují povrch zvukovodu. Zanedbání může vyvolat problémy, s nimiž byste se nevyhnuli návštěvě veterináře.

 

 

Ochrana před parazity
Antiparazitární přípravek ARPALIT NEO ve spreji chrání psí miláčky před parazity, které na ně útočí. Poradí si s blechami, s klíšťaty a jejich vajíčky a larvami ve všech vývojových stádiích a zabrání nakazit psa nemocemi, které přenášejí. Má také repelentní účinky odpuzující komáry. Současně obsahuje látky pečující o srst zvířete, které napomáhají vašemu psu k vnitřní spokojenosti.
Přípravek se snadno aplikuje, stačí jej lehce nastříkat ze vzdálenosti 15 cm proti srsti a psí kožich pečlivě pročesat kartáčem. Tím přípravek prostoupí až ke kůži a jeho aktivní složky mohou bojovat proti obtížným parazitům. Ošetření je možné opakovat po 1 týdnu. Psa byste neměli po aplikaci přípravku 48 hodin koupat a přibližně 1 den ho držte z dosahu dětí.
ARPALIT NEO ve spreji je ideálním přípravkem pro vaše miláčky, pro psy, plazy, ptáky, hlodavce a jiná nepotravinová zvířata. Podrobnosti o způsobu použití přípravku naleznete na obalu výrobku.

Kde nakoupit
Jemné šampony a kondicionéry ARPALIT NEO od společnosti AVEFLOR v balení o objemu 200 ml můžete zakoupit v síti drogerií za doporučenou cenu 60 Kč. Veterinární léčivý přípravek ARPALIT NEO pořídíte v lékárnách a e-shopech za doporučenou cenu 58 Kč.

 

 

 

Myslete na zdraví svých psích miláčků