U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Myšky z ořechů pobaví

Kategorie: Volný čas | Autor:

Je podzim, hurá na kaštany, žaludy, ořechy a makovice! Budeme s dětmi vyrábět zvířátka, lodičky, auta – co nás jen napadne. Hodí se i pevná suchá stébla či větvičky, doma přidáme špejle, barevné odstřižky látek, papír, provázek, drátek, malé korálky či kuličky pepře. Připravíme si lepidlo, nůžky, nůž, tužku a pracovní podložku.

Náš tip

V knížce “Výrobky z přírodních materiálů – prima nápady pro děti” z nakladatelství Anagram najdete řadu návodů, jak z přírodních materiálů vykouzlit originální zvířátka, obrázky, těžítka, přání a spoustu dalších hezkých věcí.

www.anagramsro.cz

Popisy k obrázkům

Myšky z vlašských ořechů Na půlky skořápek přilepíme ouška, vystřižená z filcu nebo tužší látky. Na ocásek a fousy použijeme jutový provázek. Na konci ocásku uděláme uzel, druhý konec vlepíme pod skořápku. Vousy z krátkých kousků uprostřed převážeme nití, konce roztřepíme, přilepíme. Jako nos a oči nalepíme malé korálky nebo kuličky pepře.

Želva a velryba z ořechů Na tužší papír si namalujeme hlavu, nohy a ocásek želvy a ploutve, ocas a oči velryby. Omalujeme je, vystřihneme (přidáme kousek na přilepení) a lepidlem připevníme.

Myšky z kaštanů Stačí vhodně tvarovaný kaštan (z jedné strany plochý), na který přilepíme bílé korálky jako oči a černý coby nos, látková ouška a ocásek z úzkého proužku kůže.

Plachetnice z kaštanových slupek Slupku seřízneme nožem do tvaru lodě. Ta má dva stěžně z párátek nebo špejlí. Na ně navlékneme plachty, vystřižené z papíru (tři a dvě); nejprve do nich uděláme dírky silnou jehlou. Na vrchol stěžně přijde vlajka. Kousek špičatého párátka, zabodnutého vpředu, je zvednutou přídí.

Prasátka z makovic Do makovice uděláme čtyři dírky, do nichž zasuneme nohy ze suchých stonků. Přilepíme uši z červeného papíru nebo látky, namalujeme oči a zapíchneme kousek stočeného drátku jako ocásek.

Autor fotografií: FOTO Z PUBLIKACE VÝROBKY Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ A PAVEL VESELÝ

Myšky z ořechů pobaví