Moderní dřevěné podlahy

Podlahy ze dřeva dnes nemusejí být jen z masivních prken, ale stále častěji narazíme na tvarově stabilnější sendvičové konstrukce. Používají se třeba třívrstvé konstrukce s vysokou stabilitou, kterou dále zvyšuje středová deska z exotické dřeviny hevea. To je případ kolekce Newline, kterou pod svou privátní značkou 1FLOOR na náš trh dodává společnost Kratochvíl parket profi. Prodejní cena dekorů z kolekce 1FLOOR Newline se liší dle povrchové úpravy i formátu a začíná na částce 1 688 Kč za metr čtvereční.

 

 

Nášlapná vrstva z dubu
Pochozí horní vrstva je z dubu, je kompletně probarvená a matně lakovaná. Vybrané dekory chrání vrstva extra matného laku značky Bona, která dřevu přidává na přirozenosti. Kolekce disponuje nejen palubkami běžné šířky 145 a 190 mm, ale i působivým XXL formátem o šířce 240 mm. Přes nízkou konstrukční tloušťku od 13,5 mm, vhodnou při rekonstrukcích a renovacích, podlaha v dlouhodobém horizontu nabízí variantu zbroušení.

 

Vlhkost ano, ale…
Dílce s mechanickým zámkem 5G mají spoje impregnované proti vlhkosti, což u dřevěných podlah nebývá obvyklé. Impregnace spojů sice dřevěnou podlahu neuzpůsobuje k použití ve vlhkých prostorách, usnadňuje však každodenní provoz, zejména vytírání či nehody v podobě rozlitých nápojů apod. Pro pokládku v koupelnách na trhu existují speciální typy dřevěných podlah, nejčastěji z exotických nebo tepelně upravených dřevin.

 

 

Odolné lakování
Lakovaný povrch se ve srovnání s olejem udržuje jednodušeji, je odolnější a nevyžaduje pravidelné ošetřování. Dojde-li po letech k opotřebení, podlahu je možné zbrousit a znovu nalakovat. Nášlapná vrstva z dubu je u této podlahy probarvená v celé tloušťce, proto si i po zbroušení zachovává původní barevný odstín. U vybraných dekorů byly použity techniky kartáčování, kouřového vzhledu či mikro zkosení hran. Provedení v extra matném laku značky Bona nabízejí čtyři dekory.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: KPP

Moderní dřevěné podlahy