U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Mobilní kuchyňka

Kategorie: Dílna | Autor:

Vaříme na zahradě

Chcete si uvařit kávu nebo přichystat malé pohoštění pro přátele, ale nechce se vám trávit čas v kuchyni, když na zahradě je tak krásně? Vyřešte to praktickou pojízdnou kuchyňkou, ve které můžete vařit kdekoliv na zahradě.

Použijeme upravenou starší skříňku nebo si z dřevěných hranolů a překližky o tloušťce 12 – 15 mm vyrobíme novou. Vrchní deska skříňky je ze dvou částí, upevněných ke skříňce panty. Desky se po vyklopení do stran do vodorovné polohy podepřou odklápěcími trojúhelníkovými podpěrami. Takto vzniklé plochy slouží pro přípravu jídla. Pod odklápěcí vrchní deskou je umístěn dvouplotýnkový propan-butanový vařič. Pod ním je v jedné části skříňky postavena propan-butanová plynová lahev, vedle ní jsou nad sebou dvě poličky na talíře, hrnečky, příbory a kovové nádobí. Na spodní straně skříňky jsou připevněna čtyři větší nábytková nebo trans-portní kolečka.

Pokud budete “kuchyňku” používat na terase u domu nebo pod přístřeškem, navazujícím na dům, můžete využít blízkosti elektrické zásuvky a místo propan-butanového vařiče vybavit skříňku elektrickým vařičem. Na různá další vylepšení a možnosti určitě přijdete sami.

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: kresby FX

Mobilní kuchyňka