U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

dopisy

Kategorie: Dopisy | Autor:

Milí čtenáři, PIŠTE, MAILUJTE!

Abychom měli víc informací o vašich potřebách a zájmech, rozhodli jsme se, že každý měsíc sestavíme žebříček článků z předchozích čísel, které vás nejvíce zaujaly. K tomu ale potřebujeme vaši spolupráci.

Prosíme, napište nám, který článek z č. 5/2009 se vám nejvíc líbí. Stačí uvést jen název článku. Pokud připojíte i pár slov navíc – názory, nápady a tipy pro časopis Chatař chalupář, budeme rádi.

Nejzajímavější odpovědi uveřejníme a pisatelům pošleme dárek.

Nezapomeňte uvést svoji adresu, abychom vám mohli poslat dárek! V případě uveřejnění si redakce vyhrazuje právo vaše dopisy krátit.

Vážení a milí, předplatili jsme si vás od letošního roku a děkuji za to, že na trhu jste a přinášíte praktické a užitečné informace. Zkrátka jste fajn čtení. Prosím, zda byste se mohli věnovat v nejbližším čísle kapitole „vlhnutí zdiva“. Máme problém na chalupě – poté, co jsme udělali v obývacím pokoji v loni v létě dřevěnou podlahu, stoupá vlhkost na stěnách okolo celého pokoje, zvláště v zimním období. Chalupa je stará asi 80 let a zeď je z kamene, sem tam výše je pálená cihla. Stačí odkopat zeď venku a umístit fólii? A pak ještě jeden tip. Ukažte nám, jakou podobu mohou mít domovní čísla.

Hana Slámová, Želešice Paní Slámová, téma „Vlhkost ve zdivu“ jsme poměrně obsáhle popsali v č. 11/2008. U vás ale spíš půjde o nesprávnou skladbu podlahy, pravděpodobně chybí odvětrání po obvodu stavení. Mohli byste se inspirovat reportáží Chalupa bez bariér (č. 10/2008), kde řešení problému popisujeme. Domovní čísla byla v časopise také docela nedávno – v č. 4/2008. Pokud vám některá loňská vydání chybí, obraťte se na naše oddělení předplatného (predplatne@provolnycas.cz), které zajišťuje prodej výtisků z posledních dvou let. Starší už bohužel nemáme. redakce

dopis měsíce…

Vážená redakce, posílám Vám pár obrázků ze zahrádky. Taky se vám nechce domů, když venku kvete tolik krásných jarních kytiček?

Vladimíra Šajtarová, Studénka Vážená redakce, srdečně všechny zdravím. Chalupáře odebírá léta můj manžel, jakmile mám ale trošku času a tu správnou pohodu, půjčím si ho a „rochním“ se v něm a moc ráda. Je totiž bezvadný. Ani ty reklamy mi nevadí, alespoň mám přehled o inovovaných výrobcích. Obdivuji lidi, kteří tak krásně zrekonstruovali chalupu jako rodina Holubcova z Trutnova. Bohužel sama nemám zařizovací a budovací vlohy a o to více jim fandím. Ti, kteří přestavují a renovují staré chalupy by si zasloužili, aby jim byla odpuštěna domovní daň. To ale asi nehrozí, co? Kristina Vančurová, Praha 4 Chatař chalupář, Táborská 5, 140 00 Praha 4 e-mail: chatar.chalupar@provolnycas.cz šéfredaktorka: martina.lzicarova@provolnycas.cz Chcete-li mailovat i ostatním členům redakce, e-mailová adresa zní: jmeno.prijmeni@provolnycas.cz

TOP DUBEN 2009

1. K CHALUPĚ JSME MUSELI DOZRÁT 2. CHALUPA MÍSTO TĚLOCVIČNY 3. VINNÉ SKLÍPKY 4. KOVÁNÍ NA DVEŘÍCH 5. BOUDA PRO PSA

POMŮCKY DO KUCHYNĚ ZA DOPIS

Autorům uveřejněných dopisů zasíláme jako dárek podložku na zpracování těsta a stěrku Tuperware.

Popisy k obrázkům

dopisy