U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Milí čtenáři,

Kategorie: | Autor: Marie Rubešová

už na prvních stránkách nového Chataře chalupáře si jistě povšimnete, jak rozmanité jsou chalupy, které s takovou láskou opečováváte. A nejen toho. Přečtení návštěv vám připomene, jak rozdílní jsou ti, kdož je rekonstruují a zařizují. Právě proto může být časopis, který jste si mnozí oblíbili, tak rozmanitý.

V té souvislosti chceme poděkovat všem, kteří jsou s námi v kontaktu a pomáhají výběrem článků, jež je nejvíc zaujaly, směrovat naše další kroky. Někteří nám dokonce o své chalupě napíší, pošlou obrázky, abychom posoudili, zda by se jejich objekt nehodil do skladby našich „návštěv“. I když oceňujeme úsilí všech nadšenců, kteří se starají o stavení, jež by jinak zub času rozhlodal, musíme přece jen vybírat. Chatař chalupář by neměl uvádět jako příklad úpravy, které jdou, jak občas říkáme, „proti duchu stavení“. Jistě tyto postřehy architektů zaznamenáváte v rubrice Viděli jsme cestou.

Už podruhé jsem v úvodním povídání použila název našeho časopisu, na jehož prvnímmístě se stále drží slovo „chatař“. Majitelé těchto víkendových obydlí mají možná pocit, že jsme na ně trochu zanevřeli. Tak to samozřejmě není! Většina našich článků ve stavbě, dílně, v zahradě, v rubrice právo, zdraví, zahrada i ve všech obvykle technicky zaměřených speciálech míří i k vám. A věříme, že si rádi nalistujete třeba i stránky o vaření či automobilech. Máte však pravdu, že návštěv na chatách v poslední době ubylo. Důvodů je několik. Chalupy, staré sto, dvě stě i více let, nesou obvykle punc práce venkovských řemeslníků, kteří si dovedli „vyhrát“ s každým detailem, připomínají rozmanitost krajové architektury. Chaty jsou pochopitelně stavby mladšího data. To ovšem není důvod, proč jsou na našich stránkách v menšině. Jejich majitelé se totiž málokdy ozvou nebo pošlou tip na pěknou chatu. Mnohé stávají v osadách, které jako by už na dálku odmítaly vstup „vetřelců“. Víme z některých příkladů, že také interiéry chat bývají velmi pěkné, nápaditě zařízené. Zkrátka pomozte nám právě vy, chataři, a pošlete obrázek pro inspirací! Pak bude náš časopis ještě rozmanitější.

O autorovi| Marie Rubešová, redaktorka

Milí čtenáři,