Lavice 2 v 1

Romantická lavice Provence Opus nabízí dvě zásuvky, vyrobena je z recyklované borovice. Lze ji doplnit nábytkem ve stejném stylu. 11 900 Kč (Zdroj foto: Kupsedacku)

Lavice nemusí sloužit jen jako sedací nábytek, některé v sobě mohou skrývat i úložný prostor. Ten se hodí na ledacos.

Lavice najde uplatnění téměř v jakékoliv místnosti. Podle zamýšleného využití volíme její velikost, zda má mít opěradlo a područky, jestli bude vhodnější dřevěná, celočalouněná nebo kombinovaná. Přidanou hodnotou je úložný prostor, který se skrývá pod sedací plochou. Většinou bývá přístupný po odklopení sedáku, někdy může mít podobu jedné či dvou zásuvek pod sedákem.

Lavice má vysokou zádovou opěrku, soustružené područky a úložný prostor pod sedákem. Zdroj foto: redakce časopisu Chatař&chalupář

Čalouněná lavice LSB Rustic s funkcí botníku a s úložným prostorem má kovovou konstrukci, šířku 70 cm, výrobce Vasa-Song. 2 696 Kč (Zdroj foto: Nábytek ALDO)

V předsíni se lavice hodí při přezouvání a k uložení domácí obuvi nebo čisticích prostředků. V kuchyni u jídelního stolu poslouží například na rezervní čalouněné sedáky či společenské hry. V ložnici před postelemi na ni odložíme knížku a župan, dovnitř schováme polštářky nebo přikrývky. A v pokoji může být lavice buď další variantou k posezení, nebo klasickou pohovku nahradí. Dát do ní můžeme vše od časopisů po pletení.

Lavice s dekorativně vyřezávanou opěrkou, sedák je tvořen víkem, pod kterým je úložný prostor. Výběr v mnoha barvách. 9 900 Kč (Zdroj foto: Anglická sezóna)

Do chalupy se hodí ručně vyrobená lavice, která je replikou starého malovaného nábytku. 14 900 Kč (Zdroj foto: Svět pokladů)

Lavice k posteli má objem úložného prostoru asi 180 l a šířku 116 cm. 3 990 Kč (Zdroj foto: Tchibo)


Lavice slouží především k sezení, úložný prostor je výhodou navíc. Pokud už dopředu víte, co sem chcete ukládat, všímejte si údajů o velikosti a nosnosti úložného prostoru. Některý lze zaplnit i těžkými předměty, jiný unese jen lehčí věci.


Bíle lakovaná lavice Emma s opěrkou zad a područkami a s čalouněným sedákem je široká 90 cm. 4 059 Kč (Zdroj foto: WestwingNow)

Menší kompaktní čalouněná lavice. Zdroj foto: Jysk

Text: Iva Tvrzová
Foto: Redakce časopisu Chatař&chalupář, se svolením firem Jysk, Westwing, Tchibo, Svět pokladů, Anglická sezóna, Nábytek ALDO, Kup sedačku

Lavice 2 v 1