Květy pro zdraví

Proč máme tak rádi květiny? Protože nás uklidňují, uvolňuje nás jejich vůně a celkově na nás pozitivně působí. To je i důvod, proč si květiny kupujeme květiny a snažíme se mít kousek přírody doma. Víte ale, že květiny mohou léčit?

 

Esence z květů můžou mít příznivý vliv na naše zdraví

 

Přesněji řečeno, léčit nás mohou jejich květy. Poznejte správný postup výroby květových esencí a zjistěte, jak na naše zdraví působí. Čekanka, řepík, klematis, netýkavka – ty zná asi každá žena a právě ony i řada dalších nás dokážou léčit. Dohromady je to neuvěřitelných 38 rostlinných druhů, ze kterých lze získat esence, které našemu organismu dodají harmonii a podpoří jeho zdraví.

 

Bachovy kapky

Jak esence z květů získat
Pojďme se společně podívat. jak se květové elixíry vyrábějí. Seznámíte se s čištěním přírodním postupem, v němž hraje roli jen příroda, slunce a právě květy.
Lékař Edward Bach objevil v minulém století v květech energii a účinky na naše tělo a to přesně u 38 druzích květů. Jak esence z nich získáváme? Jednoduše, z planých květů rostoucích volně v přírodě, jen je třeba, aby byly vždy sbírány v plném květu. A jak dál? Utržené květy se nechají na slunci vyluhovat v nádobě s vodou, ideálně 3–4 hodiny. Po uplynutí této doby se květy z vody odstraní a voda se přefiltruje. Přefiltrovaná voda se ještě konzervuje bio koňakem. Vše je 100% bio a 100% přírodní.
A pokud jste přemýšleli, jestli je možné získat esence z květů kvetoucích v brzkém jaru, odpověď zní ANO! Jen vzhledem k tomu, že na květy nemohlo plně působit slunce, je třeba je v pramenité vodě zvolna povařit po dobu 30 minut. Pak už je postup a zpracování stejné.

 

Esence z květů olivy je vhodná proti únavě

 

Jaký květ mi pomůže
Při volbě květové esence je prakticky nemožné se splést. Esence totiž pracují pro danou osobu, které pomáhají s harmonií, rovnováhou, stresem atd. Jednoduše řečeno, esence člověku dodají, co potřebuje, nebo mu pomohou, s čím bojuje. Nikdy mu nemohou uškodit nebo jej nějak rozhodit. Pro nejčastější problémy jsou namíchány již tzv. kombinované esence, které seženete v každé lékárně (např. Bio-Bachovky) – detox, energie, stres, menopauza, spánek… Pokud vás ale i přesto zajímá, na co daný květ působí, přinášíme vám malý přehled.

Hořec – neúspěch, topol osika – strach, buk lesní – kritika, rožec – pochybovačnost, sporýš – přehnaná ambicióznost, slíva třešňová – neovládnutí se, čekanka – manipulace, bílá lesní réva – zasněnost, řepík lékařský – přetvářka, vřes – upovídanost, oliva – únava.

A protože jakýkoli problém se musí řešit od jeho jádra, tudíž většinou zevnitř, užívají se tak i Bachovy esence. Nemusíte se bát nějakých injekcí či jiných zákroků, stačí si je kápnout do jakéhokoli pití a vypít, dokonce je možné si je kápnout i přímo do krku

 

Trpíte upovídaností? Pak vám pomůže vřes...

 

Kdy mi esence pomohou
Dalo by se říct, že právě ve vaší konkrétní situaci. Kdo by totiž nebojoval se stresem, strachem, depresí i únavou? A právě na to vše jsou esence určeny. Na nejčastější situace seženete například v lékárně už připravené tzv. kombinované esence.
Třeba právě řešíte některé z nejčastějších obav. Můžete mít strach o majetek – chcete si užít víkend na chatě a pořád myslíte na to, aby vás někdo nevykradl? Dalším důvodem je nával práce – zjišťujete, kolik práce vás čeká na zahradě a máte obavu, jak vše zvládnete? Nebo chcete zhubnout a obáváte se, zda vydržíte nové zásady a jídelníček dodržovat? Či máte obavu ze zkoušky, jednání nebo pohovoru? Bojíte se trémy a špatného vyjadřování?
Bachovy esence však nejsou jediným způsobem, jak zvládnout své strachy a obavy. Pomohou vám s nimi totiž i bio vůně, které také pocházejí z květů. Například vůně odvaha dodá jistotu a sebedůvěru. Vůně soulad harmonizuje a dodává vnitřní klid. Proto by rozhodně neměly chybět  při krizových situacích v dámské kabelce.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

Květy pro zdraví