U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Komplexní řešení pro Váš domov

Kategorie: | Autor:

SYNCO LIVING – PRO PŘÍJEMNÝ ŽIVOT. Sedíte ve svém oblíbeném křesle a po celodenním shonu si užíváte večerní siestu s knihou a šálkem dobrého čaje. A najednou si uvědomíte, že k pocitu dokonalé pohody Vám schází o stupínek vyšší teplota v obývacím pokoji, příjemně předehřátá podlaha v koupelně před večerní koupelí a ložnice, v níž naopak bude trochu chladněji, aby se dobře spalo. Dříve byste byli nuceni odložit knihu, vstát, obejít všechny tři místnosti a na radiátorech podle citu přibližně nastavit požadovanou teplotu. Tento malý „výlet“ se však stane minulostí, pokud doma budete mít nainstalován systém Synco living.

Pomocí tohoto systému můžete snadno a rychle nastavit rozdílné teploty v jednotlivých místnostech ve svém domě či bytě, aniž byste museli opustit obývací pokoj. Na centrální řídicí jednotce stačí nastavit požadovanou teplotu a spínací časy a systém udělá vše potřebné za Vás. A Vy si můžete dál nerušeně užívat pohody s knihou.

   Řízením teploty však schopnosti systému Synco living zdaleka nekončí. Pomocí centrální jednotky můžete doma ovládat také osvětlení v interiéru či exteriéru, rolety a žaluzie v oknech a zvolit si předdefinované světelné režimy pro sledování televize, rodinnou večeři u jednoho stolu či tlumeně osvětlený večírek s přáteli. Synco living myslí i na Vaše bezpečí – před odjezdem na dovolenou můžete spustit režim simulace přítomnosti osob, a odradit tak případné zloděje od toho, aby Vám připravili nemilé překvapení. Do systému se dají rovněž připojit detektory kouře a okenní kontakty, které Vás na centrální jednotce přehledně informují o případném nebezpečí v podobě ohně či omylem otevřeného okna.

   Náročnější uživatelé mohou všechny funkce systému ovládat také pomocí vzdáleného internetového rozhraní. Pokud Vás na dovolené trápí nejistota, zda jste nezapomněli vypnout vytápění, můžete z internetové kavárny topný systém zkontrolovat a případně změnit jeho nastavení. Před návratem z dovolené pak stačí, když přes internetové rozhraní úsporný topný režim přepnete do normálního režimu, a z týdenního pobytu na horách se tak vrátíte do příjemně vyhřátého domova.

   A nakonec dobrá zpráva pro ty, kteří už bydlí a z předchozích řádků nabyli dojmu, že Synco living je možné bez nepříjemných stavebních zásahů nainstalovat pouze do zatím neobydleného interiéru. Systém je plně bezdrátový a je tedy možné ho snadno a rychle nainstalovat i tam, kde již léta bydlíte. Tepelný komfort u „rodinného krbu“ je tak zajištěn, ostatní je na Vás.

SRDCE A MOZEK VAŠEHO DOMOVA Systém Synco living je určen pro rodinné domky nebo byty a slouží pro nezávislé řízení teploty v jednotlivých místnostech. Lze jím ovládat jak servopohony na jednotlivých otopných tělesech, tak regulátory topných okruhů, kterými se řídí buď jednotlivé smyčky podlahového vytápění nebo otopná tělesa připojená přes centrální rozdělovač. Kromě vytápění a regulace ohřevu teplé vody umožňuje řídit například prostřednictvím přístrojů řady GAMMA wave také osvětlení, rolety a žaluzie.

   Synco living využívá technologie založené na mezinárodním standardu KNX/EIB pro drátový nebo bezdrátový přenos dat (KNX TP1 a KNX RF), a to jak v rámci systému, tak i pro komunikaci s přístroji jiných výrobců.

Otevřenost technologie umožňuje integraci různých přístrojů KNX/EIB. Použití mezinárodních technologických standardů garantuje i po letech možnost integrace dalších komfortních funkcí, stejně jako rozšíření systému o další místnosti. Více informací o tomto systému adalších výrobcích naleznete na internetové adrese www.siemens.cz/synco-living.

REGULÁTORY PROSTOROVÉ TEPLOTY REV24 / 34 Nová řada programovatelných regulátorů prostorové teploty REV24 / 34 se vyznačuje moderním, elegantním vzhledem s osvědčeným způsobem ovládání, které umožňuje jednoduché nastavení vytápěcího programu pomocí posuvného přepínače a tlačítek plus, resp. mínus. Díky patentovanému řídicímu algoritmu nabízejí regulátory řady REV24/34 nejvyšší míru komfortu, úspory energie a přizpůsobivosti různým aplikacím.

   Řada REV24 / 34 obsahuje standardní PID regulátor s dvoustavovým výstupem, který má typové označení REV24, dále pak bezdrátové provedení s typovým označením REV24RF a také typ REV34 s PI algoritmem s tříbodovým výstupem, jenž je již standardní součástí sortimentu společnosti Siemens.

   Stejně jako ostatní prostorové regulátory Siemens, skládají se přístroje REV24 / 34 ze základové desky montované na stěnu a snadno snímatelného vlastního regulátoru. Toto řešení zjednodušuje montáž, umožňuje provést elektrické zapojení ještě před předáním objektu bez obavy z odcizení regulátoru a navíc uživateli nabízí možnost pohodlného nastavení regulátoru z křesla nebo od stolu.

   Za zmínku stojí patentovaný regulační algoritmus s automatickou adaptací, kterým jsou regulátory této řady vybaveny. Po krátké adaptační fázi nastaví regulátor automaticky nejvhodnější parametry regulace podle typu a konstrukce budovy, otopných těles a vytápěného prostoru. Servisní technik se navíc při montáži může rozhodnout, zda využije funkce automatické adaptace, nebo zda zvolí pracovní cyklus PID6 (6 min.), PID12 (12 min.) či ponechá regulátor v továrním nastavení, kdy přístroj pracuje jako prostý termostat s dvoustavovým výstupem.

   Regulátor dále nabízí možnost změnit zobrazovanou teplotu na displeji oproti naměřené hodnotě až o +/-5 °C, čehož se využívá zejména při umístění regulátoru na nevhodném místě (např. se špatnou cirkulací vzduchu) nebo v blízkosti okna.

   Zejména starší uživatelé jistě ocení přehledný displej s velkými číslicemi a zobrazovanými symboly. Všechny regulátory řady REV24 / 34 mají bateriové napájení a jsou vybaveny indikací vybitých baterií. Novinkou je podsvětlení displeje pomocí diody LED, informační textový řádek na displeji a vestavěné hodiny řízené rádiovým signálem přesného času DCF77 z Frankfurtu. Regulátory jsou vhodné nejen pro byty, rodinné domky a rekreační objekty, ale i pro kanceláře nebo jiné komerčně využívané prostory.

SIEMENS, s.r.o.

divize Building Technologies

Siemensova 1, 155 00 Praha 13

Tel.: 233 033 402, Fax: 233 033 640

www.siemens.cz/buildingtechnologies

Popisy k obrázkům

Centrální jednotka QAX910

Zásuvkový adaptér KRF960

REV24 RF SET regulátor prostorové teploty

Komplexní řešení pro Váš domov