U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Knihy

Kategorie: Inspirace | Autor:

Přenosné rostliny pro balkony, terasy, lodžie

Petr Pasečný

112 stran, cena 98 Kč

Publikace reaguje na stále rostoucí oblibu pěstování subtropických rostlin. Zkušený autor předkládá přehled a podmínky pěstování nejzajímavějších rostlin, jež se u nás dají pěstovat od května do září na venkovním stanovišti. V zimě pak mají na ošetřování specifické nároky. Ve speciální části knížky jsou popsány jednotlivé druhy jehličnanů, listnatých dřevin, trvalek, sukulentů a xerofytů. Mezi nimi si čtenář lehce najde vše o cypřiši, durmanu, myrtě, fíkovníku a řadě dalších.

Pěstujeme rybíz, angrešt a jostu

Ludmila Dušková, Jan Kopřiva

112 stran, cena ????? Kč

Rybíz, angrešt i jejich kříženec josta jsou oblíbeným ovocem v našich zahradách. Předpokladem kvalitní, vysoké úrody jsou základní znalosti nároků na pěstování, především řezu, hnojení a ochraně proti chorobám, škůdcům a plevelům. Pěstitelé jistě ocení aktuální nabídku sortimentu angreštu a rybízu uvedených v Listině povolených odrůd. V závěru knížky najdete i osvědčené receptury pro konzervaci ovoce.

Úprava hrobů

Drahoslav Šonský

136 stran, cena 129 Kč

Tato u nás zcela ojedinělá publikace se zabývá úpravou a údržbou hrobů a hřbitovů. Autor, specialista na projektování zelených ploch, předkládá charakteristiku jednotlivých typů hřbitovů včetně celé řady praktických ukázek úpravy hrobů s ohledem na stanoviště i nároky na údržbu. Nabízí také široký sortiment okrasných rostlin a poradí i např. co dělat s přerostlými porosty či jak udržovat kamenný náhrobek.

Pergoly, špalíry a oblouky pro popínavé rostliny

Wolfgang Seitz

96 stran, cena 139 Kč

Chtěli byste mít na zahradě pergolu, loubí nebo zelený špalír? Tato příručka poradí od výběru materiálu až po montáž při stavbě. Všechny pracovní kroky jsou jasně a srozumitelně popsány a vysvětleny i pomocí mnoha barevných obrázků. Přehledné symboly pro každý druh práce ukazují na první pohled stupeň obtížnosti, fyzickou a časovou náročnost a potřebné nářadí. Najdete zde také základní informaci o vhodném osázení rostlinami.

Uvedené publikace si můžete písemně objednat na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Senovážné nám. 23, 110 00 Praha 1, kde vám zařídí její zaslání na dobírku přímo z nakladatelství Grada Publishing.

Knihy