U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KNIHY

Kategorie: | Autor:

Vytápění

Marcela Počinková, Lea Treuová

141 stran

cena 145 Kč

Úplný přehled o nejrůznějších možnostech topení včetně srovnání jednotlivých soustav vytápění a paliv přinášejí autorky, obě specialistky na tuto problematiku. Jednotlivé kapitoly se podrobně zabývají vším od porovnání nákladů na vytápění, přes umístění otopných těles, zdroje tepla, zabezpečovací zařízení, armatury, regulaci soustav až po komíny a kouřovody, výkresovou a projektovou dokumentaci a názorný příklad výpočtu tepelných ztrát a návrhu otopných těles.

Zdi vnější a vnitřní

Martin Kužela

136 stran

cena 145 Kč

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Pak vám může být užitečná právě tato kniha. V kapitole o zděných konstrukcích se dozvíte z čeho stavět, jak materiály kombinovat, jaký zvolit pracovní postup. Další oddíl je věnovaný betonovým konstrukcím (příprava bednění, mísení betonových směsí, technologie, základy, stěny a podezdívky, sloupy, stropní věnce a překlady). Obrazová příloha na závěr nabízí 28 obrázků z praxe.

Koupelny

Zdeňka Lhotáková

136 stran

cena 145 Kč

Jak vybavit moderní koupelnu (i pro tělesně postižené), jak ji odvětrat, jak správně vyřešit v koupelně rozvody vody a kanalizace, elektroinstalaci i topení? Přínosem pro vás mohou být informace o uspořádání a dispozičním řešení jak v novostavbách, tak při modernizacích starších koupelen. V publikaci se nezapomíná ani na méně obvyklé zařizovací předměty a výbavu, např. minibazénky, bidety, pisoáry. Barevná příloha přináší 10 ukázek hotových koupelen.

Uvedené publikace si můžete písemně objednat na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Senovážné nám. 23, 110 00 Praha 1, kde vám zařídí její zaslání na dobírku přímo z nakladatelství ERA.

KNIHY