Jídlo a věda všemi smysly – příští týden začíná první FOOD FILM FEST

Roman Vaněk, LSFF a Harvest Films zvou na první pražský Food Film Fest 21. – 23. 10. Kampus Dejvice a NTK

Praha, 12. října 2016 – Diskuze o hledání cesty k jídlu s Romanem Vaňkem, šokující francouzský dokument o pesticidech v potravinách, o včelách a lidech s držitelkou ceny za nejlepší med roku 2016 a k tomu na dvě desítky dalších originálních dokumentů, debaty s vědci i profesionály, prvotřídní jídlo, zajímavé pokusy i praktické workshopy – první pražský FOOD FILM FEST nabídne o víkendu 21. až 23. října bohatý program, ve kterém se na jednom místě potkávají filmy, jídlo i věda.

Pro návštěvníky FOOD FILM FESTu je připraveno 24 dokumentárních filmů, včetně prezentací a diskusí s těmi nejlepšími experty, kteří se z nejrůznějších úhlů pohledu zabývají otázkami potravin, zdraví a kvality i těmi aspekty, které jídlo a potraviny hrají v udržitelném životním stylu. Film „Touha po mase“ bude v pátek inspirovat diskusi o vlivu psychiky na prožívání potravy s Radkinem Honzákem a v sobotu pikantní diskusi Romana Vaňka a jeho hostů o vztahu mezi vegany, vegetariány a masožravci. Investigativní dokument „Jedy kolem nás: Děti v nebezpečí“ a následná diskuse s experty se bude týkat mýtů a faktů kolem pesticidů. V bloku „Food Cinema“ uvidíte vítězný film LSFF 2015 „Na obranu jídla“ podle bestselleru Michaela Pollana. Připravena je sekce o včelách, o destilaci, o zrání masa, o chilli či o hummusu jako řešení problému na Blízkém východě.

Unikátní zážitek nabídne sobotní edukativní street food party STREED FOOD SCIENCE. „Návštěvníci budou moci ochutnat ledacos z toho, co uvidí na plátně. Navíc budou moci fermentovat, sledovat mikroskopem, stáčet, míchat, čichat a koštovat,“ popisuje dramaturg Food Film Festu Štěpán Alexander.

Vstup na festivalové projekce a doprovodný program je zdarma. Další podrobnosti o FOOD FILM FESTu jsou na stránkách www.foodfilmfest.cz.

 

Komerční prezentace

Uložit

Jídlo a věda všemi smysly – příští týden začíná první FOOD FILM FEST