Jak vybrat vhodnou krbovou vložku?

obývací pokoj s krbem

Foto: BEF HOME

V zimních měsících je pohled do plápolajícího ohně nenahraditelný, navíc vytváří příjemné teplo i romantickou atmosféru. Pokud vás otevřenÿ krb z hlediska bezpečnosti neláká, poohlédněte se po moderní krbové vložce, ideálně s výměníkem tepla, abyste ho dostali do všech místností rodinného domu. V následujících řádcích vám poradíme, jak vybrat optimální výkon a na jaké parametry se zaměřit.

Krbová vložka vs. krbová kamna

Sice jsou klasické otevřené krby (známé z horských chat ve filmech) charakteristické neopakovatelným kouzlem, ovšem mnohem praktičtější jsou kamna a vložky. Přitom se spousta odborníků zaměřených na daný segment přiklání spíše ke krbové vložce, a to hned z několika důvodů.

V první řadě je krbová vložka bezpečnější, navíc můžete za pomoci rozvodů efektivně rozvádět teplo po celé nemovitosti. Krbová vložka je taktéž úspornější, takže se během topné sezóny spotřebuje mnohem méně dřeva. Navíc se nemusíte bát výrazného množství prachu anebo kouře, takové neduhy s vložkou odpadají.

Vzhledem k tomu, že je krbová vložka náročnější na instalaci ve srovnání s klasickými krbovými kamny, je nezbytné počítat i s vyšší pořizovací cenou.

Co znamená, když je krbová vložka s výměníkem?

Pokud se už pouštíte do realizace krbové vložky, dávejte si pozor na to, aby byla s výměníkem, protože tak ji můžete používat jako hlavní zdroj vytápění. Výměník totiž slouží pro rozvod tepla, přičemž existují hned dva druhy, a to teplovodní a teplovzdušný.

Stejně tak moderní krb, respektive krbová vložka by se měla vybírat podle výkonu. Potřebujete tedy vypočítat, jaký výkon je pro vaši nemovitost ideální. Oslovte pro výpočet odborníka, který ví, jaké aspekty má zohlednit.

Ať už je ve vašem hledáčku krbová vložka rohová, nebo oboustranná, podívejte se na nabídku společnosti BEF Home.

Jak vybrat vhodnou krbovou vložku?