U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

JAK NA TO …

Kategorie: | Autor:

Společnost BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a. s., kvalitní český výrobce barev, představuje novou formulaci úspěšné lazury na dřevo S 1023 LAZUROL.

Povrchová úprava dřeva je nezbytnou činností, pokud je funkčnost a životnost dřevených předmětů používaných ve vnitřním i venkovním prostředí důležitá pro Váš domov. Dřevo je organický materiál často napadaný dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, které mohou ochromit jeho užitné vlastnosti. Dalším nepřítelem dřeva jsou povětrnostní podmínky. A pokud je dřevo nemocné, nemůže Vám dobře sloužit. Na ochranu dřeva se aplikují různé nátěry či nátěrové systémy, často složité a v silných vrstvách. Dřevo však při změnách vzdušné vlhkosti vlhne či vysychá, při změnách teploty se rozpíná či smršťuje. A tato “práceschopnost” dřeva je hlavním zdrojem potíží při formulaci optimálních ochranných nátěrů. Klasické nátěry dřeva, ať krycí nátěrové systémy nebo několikavrstvé nátěry bezbarvými laky, vytvářejí na povrchu převážně silný nátěrový film, který v závislosti na čase a druhu nátěrové hmoty stárne, tj. postupně přetvrdá, křehne a vlivem UV záření povrchově degraduje. Nátěrový film pak není schopen se přizpůsobit změnám dřevěného podkladu. Začíná se narušovat, praskat. Nejvíce trpí nátěry dřeva vystavené přímému slunečnímu záření. Prasklinkami vniká do dřeva a tím i pod nátěr vlhkost, prasklinky se zvětšují a nátěrový film se postupně odlupuje. Opravy takto poškozených nátěrů jsou velmi pracné, náročné, nejčastěji volenou technikou je opálení a obnova celého nátěrového systému, což není pro mnohé zákazníky akceptovatelné. Většině výše zmíněných nástrah kladených na ochranné nátěry dřeva mohou zákazníci preventivně předejít a požadované vlastnosti ochranného nátěru získat aplikací nové lazury na dřevo S 1023 LAZUROL. Tento kvalitní český výrobek společnosti BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a. s. vykazuje výrazně zlepšené užitné schopnosti i chemicko-fyzikální vlastnosti, např.:

* vyšší schopnost penetrace a impregnace povrchové vrstvy dřeva srovnatelnou se špičkovými světovými výrobky,

* nadstandardní odolnost proti vodě, vlhkosti, UV záření,

* zvýšenou schopnost zvýraznění a udržení přirozené kresby dřeva zaručující vysoce efektní vzhled nátěru,

* prodlouženou životnost při zachování jednoduché aplikace a zároveň možnost snadné obnovy nátěru,

* širší spektrum atraktivních odstínů získaných použitím výhradně světlo-stálých pigmentů,

* lazuru není třeba před použitím míchat díky prakticky nulové sedimentaci,

* použití S 1023 Lazurolu je pro zákazníky ekonomicky výhodné.

Výrobce lazury S 1023 LAZUROL, společnost BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a. s., doporučuje svým zákazníkům následný postup při její aplikaci:

* nátěry provádějte na řádně vyschlé a suché dřevo nejlépe ve stínu,

* po cca 15 minutách nevsáknutý Lazurol znovu rozetřete štětcem nebo lehce setřete hadrem tak, aby na povrchu dřeva nezůstal nátěrový film nebo vrstva suchého laku,

* u nátěru dřeva vystaveného vlivům povětrnosti Lazurol aplikujte obvykle ve 2-3 vrstvách, vždy po zaschnutí vrstvy předchozí.

Správným způsobem aplikace lazury S 1023 LAZUROL využijete všech její vynikajících vlastností a dosáhnete splnění Vašich očekávání s ohledem na optimální ochranu dřeva. Ochranný nátěr zůstává pružný a vláčný, je plně vsáknutý do vrchní vrstvy dřeva, zabraňuje vnikání vlhkosti, vody i UV záření. Protože nezanechá na povrchu dřeva vrstvu, umožňuje dřevu dýchat, kopíruje nerovnosti dřeva, nepraská a poskytuje dlouhodobou ochranu s možností snadné obnovy. Již nebudete muset trávit svůj volný čas pracným a technicky náročným odstraňováním poškozených starých nátěrů. Dřevo s dříve aplikovanou lazurou pouze zbavíte prachu či pavučin smetákem a aplikací obvykle jednoho nátěru Lazurolu oživíte jeho krásný vzhled a životaschopnost v plné síle.

Lazura s upraveným složením a s novým názvem S 1023 Lazurol se zařadila mezi špičkové výrobky ve své třídě a poskytuje velmi dobrou ochranu dřevěným materiálům, a tím i vysokou spokojenost zákazníkům společnosti BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a. s.

Barvy a laky Hostivař, a.s.,

Štěrboholská 571, 102 19 Praha 10 – Hostivař, ČR

Tel: 296 584 111, Fax: 272 706 408,

e-mail: bal@bal.cz, http:\\www.bal.cz

Odborná poradna: +420 721 108 877

JAK NA TO …