Jak na holá místa v trávníku

Těšíte se, až se váš trávník po zimě opět probudí a zazelená? Některá místa se však nemusí zazelenat vůbec a místo celistvého porostu uvidíte holé plochy, se kterými si neporadí ani slunce nebo jarní déšť. Jak postupovat, aby se vaše zahrada mohla zase pyšnit kompaktním pažitem?

 

 

Nejprve posekejte a provzdušněte
Porost je nutné posekat opravdu nakrátko, přibližně na délku 3 cm. Aby mohl trávník začít znovu dýchat, je dobré hned po sekání pokračovat vertikutací. Tím odstraníme starou odumřelou travní plsť, která trávník dusí a zabraňuje mu v odnožování a růstu nové trávy.

 

Trávníková náplast zaplní holá místa
Právě na porostu zbaveném od plsti uvidíte zřetelně holá a nevzhledná místa, jenž je zapotřebí opravit pomocí trávníkového substrátu, hnojiva a osiva. Ale již nemusíte kupovat každý výrobek zvlášť. Na trhu nyní existuje novinka FLORIA Trávníková náplast 3 v 1, která v sobě pojí všechno, co poškozený trávník potřebuje ke své regeneraci. Obsahuje kokosový substrát, vybrané travní osivo, trávníkové hnojivo a složku AQUA Cell. Právě ta společně s kokosovým substrátem pomáhá udržet v blízkosti semen trav dostatek vláhy pro jejich vzklíčení. Trávníkové hnojivo zase vyživuje semena trávy, které mohou v provzdušněné půdě rychleji růst a sílit.  Za tři týdny se tak budete moci procházet po zeleném trávníkovém koberci, kde nebude po prázdných plochách ani stopa. Balení FLORIA Trávníkové náplasti o hmotnosti 1 kg vystačí na opravu 2 m2 trávníku.

Trávníkovou náplast 3 v 1 od společnosti AGRO CS, a.s., můžete zakoupit v hobby marketech  a zahradních centrech za 129 Kč (balení 1 kg).

TEXT: REDAKCE
FOTO: FLORIA

Jak na holá místa v trávníku