Hygiena zvířecích miláčků

Chov domácích zvířat představuje určité snížení hygienických standardů. Existují ale přípravky, které dopady zvířecí přirozenosti snižují.

 

Spaní zvířat v posteli je nevhodné z výchovných i hygienických důvodů

 

Podle výzkumu společnosti Krmiva Pučálka stále více lidí dovoluje svým psům spát každý den ve své posteli. Odborníci varují, že to není dobré – pro psa z výchovných a pro člověka ze zdravotních důvodů. Spaní v posteli povoluje více než dvě třetiny dotázaných. Když už se tak děje, je dobré vědět, že jsme pro své zdraví a komfort udělali maximum. K tomu vám můžou posloužit různé přípravky pro udržování hygienické čistoty v interiérech, kde se vyskytují zvířecí mazlíčci.

 

Čistič moči 

 

Čisticí prostředky
Psi nebo kočky nám přinášejí radost, ale občas je s nimi náročné udržet dokonale čistou domácnost. Nyní jsou k dostání na našem trhu unikátní produkty Simple Solution. Obsahují speciální patentovanou pro-bakterii, která svými enzymy rozkládá organické nečistoty ze zvířat, především pak jejich zápach.
Značka Simple Solution nabízí několik druhů přípravků s použitím na běžné druhy povrchů na čištění pelíšků, matrací, koberců, polstrování v autě, sedaček apod.

 

Odstraňovač zápachu, 500 ml

 

Nemaskují, odstraňují
Většina čisticích prostředků na trhu obsahuje detergenty a fosfáty, které pouze maskují zápach vůněmi nebo odstraňují nečistoty. Po čase se ale špína a zápach vrátí.
Enzymy se aktivují až kontaktem se špínou nebo zápachem, jen tehdy pro-bakterie produkují enzymy rozkládající organické látky, které zcela zničí nečistoty. Úplné odstranění skvrn a pachu omezuje např. další přeznačkovávání stejného místa.
V nabídce jsou i speciální přípravky, které slouží například na odstranění moči a zápachu po ní, snížení zápachu kočkolitu, nebo prostředky pomáhající štěňatům vykonávat potřebu na jednom místě a další.

 

Podložky

 

Konec zápachu
Enzymatický odstraňovač zápachu a nečistot pro psy byl vyvinut speciálně k odstranění nejhorších nečistot, jako je psí moč, výkaly, zvratky, a zápachu z nich. Obsahuje unikátní pro-bakterie, které produkují čistící enzym. Odstranění zápachu působí preventivně proti tvoření nového.

 

Psí pisoár za 219 Kč

 

Nácvik hygieny
Přípravek ve spreji podněcuje štěně k čůrání na jednom místě. Lze ho využít v domě i venku na zahradě. Zkracuje čas nácviku hygienických návyků. Sprej aplikujte na podložku hlavně po jídle, pití, spánku či hře.
Místo spreje můžete použít také hygienické podložky, které jsou feromony napuštěny. Jsou vhodné pro psy chované uvnitř, nemocná zvířata a štěňata. Fungují jako pleny – tekutina neprosakuje zpět na povrch, aktivní látky zabraňují množení mikroorganismů. Může být také použito jako podložka do přepravky, chránič pelíšku, ochrana sedaček v autě nebo pod misky
Psí pisoár je skvělá pomůcka při učení psích hygienických návyků a udržování čisté zahrady. Feromony, které kolík obsahuje, podporují psa k vylučování v určité části zahrady.

 

Šampon na koberce

 

Likvidace následků
Když už se něco nepovede a zvíře vykoná potřebu na nevhodném místě, pomůže enzymatický odstraňovač a čistič moči. Dokáže rozložit proteiny obsažených v moči. Je vhodný i na zaschlou moč. Používá se k aplikaci na koberce, čalounění, nebo pevné podlahy.
Šampon na koberce dokáže odstranit moč, výkaly, zvratky, krev, špínu, trávu, kávu, džus, čaj, inkoust a mnoho dalšího z koberců a čalounění. Jde o málo pěnivý šampon pro hloubkové čištění vhodný do všech typů čisticích strojů na koberce.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: KRMIVA PUČÁLKA

Hygiena zvířecích miláčků